Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Podziel się:

Podziel się:

Spory pech i ostatnie miejsce polskich czołgistów. Lepsi okazali się nawet Ukraińcy

W dniach 7-12 maja na poligonie US Army Europe w Grafenwoehr Training Area niedaleko Eschenbach na południu Niemiec odbyły się zawody czołgistów państw NATO i współpracujących z Sojuszem – Strong Europe Tank Challenge 2017.

Wzięli w nich udział gospodarze – Amerykanie, używający czołgów Abrams M1A1 SEP, współgospodarze – Niemcy z czołgami Leopard 2A6, oraz Austriacy (14. Batalion Pancerny, Leopard 2A4), Francuzi (Leclerc) i Polacy z 34. Brygady Kawalerii Pancernej (Leopard 2A5). Po raz pierwszy pojawili się także Ukraińcy z 14. Brygady Zmechanizowanej z najstarszymi w stawce czołgami T-64BM.

W tegorocznych zawodach zespoły, wykorzystujące po 4 czołgi każdy, rywalizowały w 12 konkurencjach. Do zdobycia było 1500 punktów. W dwóch konkurencjach z ostrymi strzelaniami można było zdobyć po 500 punktów, w pozostałych po 50.

Po pierwszym etapie Polacy zajmowali przedostatnie miejsce, wyprzedzając jedynie Ukraińców. Prowadzili Amerykanie przed Austriakami. Ostatecznie polscy czołgiści zajęli ostatnie miejsce (przyczyniła się do tego awaria jednego z Leopardów). Wygrali Austriacy przed Niemcami i Amerykanami. Czwarte miejsce zajęli Francuzi.
http://dziennik-polityczny.com/index.php/swiat/6782-spory-pech-i-ostatnie-miejsce-polskich-czolgistow-lepsi-okazali-sie-nawet-ukraincy
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Zbigniew Hasa
Oceń artykuł:

(0)