środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Podziel się:

Podziel się:

SKANDAL! Amerykańska armia w Polsce handluje narkotykami

Żołnierze z Giżycka wpakowali się w nie lada kłopoty. 5 mundurowych z 15 Brygady Zmechanizowanej, oraz 6 cywili odpowie za rozprowadzanie narkotyków w jednostkach wojskowych na Warmii i Mazurach. Ich zatrzymanie to efekt współpracy Żandarmerii Wojskowej i policji. Podejrzani przyznali się do winy. O ich dalszym losie zdecyduje sąd – podaje FAKT24.PL.

Do zatrzymań doszło w poniedziałek, 8 maja na terenie powiatu giżyckiego. W ręce mundurowych wpadło łącznie 11 osób – 5 żołnierzy z 15 Brygady Zmechanizowanej, oraz 6 cywili. To członkowie grupy, która handlowała narkotykami. Środki odurzające rozprowadzała w jednostkach wojskowych na terenie Warmii i Mazur.
Na trop przestępców wpadli funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej i policjanci. Jak poinformowali, w miejscach zamieszkania zatrzymanych odnaleźli ponad 70 krzaków konopi indyjskich, amfetaminę, marihuanę i akcesoria służące do ważenia narkotyków. Zabezpieczyli też ponad 1700 porcji środków odurzających.
Podczas śledztwa Żandarmeria Wojskowa otrzymała informację, że amerykańscy żołnierze byli zamieszani w handel narkotykami, a wielu z nich padło ofiarą uzależnienia. Ppłk Steven Gventer, dowódca Batalionowej Grupy Bojowej NATO stacjonującej w obok Orzysza, zaczął dochodzenie w tej sprawie.
Śledczy chcą ustalić jak bardzo rozpowszechniony jest proceder handlu narkotykami i kto jest w niego zamieszany. Okazuje się, że oprócz samych żołnierzy, którzy biorą narkotyki, w proceder zamieszani są również miejscowi, w tym policja oraz nastolatki, handlujące marihuaną po domach. Amerykanie przewozili narkotyki na pokładzie wojskowego samolotu transportowego.
We wtorek podejrzani usłyszeli zarzuty. Odpowiedzą za handel narkotykami. Grozi im za to 10 lat więzienia. Członkowie grupy przyznali się do winy. Sąd zastosował wobec nich policyjne dozory. Sprawą zajmuje się Wydział do spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Zbigniew Hasa
Oceń artykuł:

(0)