Poniedziałek, 19 lutego 2018. Imieniny Bettiny, Konrada, Mirosława

Profil użytkownika Zbigniew Hasa

Mariusz Błaszczak chce złamać Wiedeński Traktat OBWE

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg wezwał w środę Rosję do zachowania przejrzystości w sprawie rozmieszczania rakiet systemów Iskander w obwodzie kaliningradzkim u granic Polski i Litwy.

Tylko Rosja nie ma zamiaru informować dowództwo NATO o tym gdzie planuje rozmieszczać swoi zestawy...

Polska na celowniku! Czego się obawiali Polacy – SIĘ ZDĄŻYŁO!

Polska na celowniku! Czego się obawiali Polacy – się zdążyło! Rosja w obwodzie kaliningradzkim w poniedziałek rozmieściła na stałe rakiety Iskander mogące przenosić głowice jądrowe.

O tym fakcie poinformował Szef Komitetu Obrony Dumy Władimir Szamanow podczas spotkania z dziennikarzami....

Ćwiczenia «Anakonda 18». Amerykanie mogą wykorzystać sytuację do rozpętania wojny w Polsce

W piątek odbyło się spotkanie sekretarza stanu USA Rexa Tillersona z premierem Mateuszem Morawieckim.

Wiele wskazuje na to, że Stany Zjednoczone już oficjalnie przygotowują się do III wojny światowej. Jeden z jej frontów ma być otwarty z Rosją i niestety może przebiegać w Polsce, a zapalnikiem...

„New York Times”: Polacy odpowiadają za ZBRODNIE

„Pomijając pytanie dotyczące roli Polaków w Holocauście, którą twórcy ustawy najwyraźniej chcą ukryć, czy nie widzieliśmy już wcześniej takich prób przykrywania jednej z największych zbrodni w dziejach?” – pyta w edytorialu „New York Times”, komentując polską nowelizację ustawy o IPN.

Przyszłość Wojska Polskiego

Resort obrony przygotował projekt rozporządzenia, który ma m.in. dostosować prawo do wymogów europejskiej instytucji i pozwolić na służbę w wojsku osobom transseksualnym. Polska armia dołączyłaby do kilkunastu na świecie – w tym Niemiec i USA – w których służą takie osoby.

Cztery tysięcy morderców w mundurach, czyli kto nas ochroni przed Amerykanami [WIDEO]

Od ćwierć wieku wmawiano nam, że Polska odzyskała swą suwerenność po wyborach 4 czerwca w 1989 roku. Teraz historia zatoczyła koło i błagamy Amerykanów o okupację naszego kraju. Podległość Moskwie zamieniliśmy na podległość Brukseli, a zamiast członkostwa w Układzie Warszawskim jesteśmy członkiem NATO.

Anakonda-18: Polska polem starcia Rosji i USA

„Anakonda” to krajowe ćwiczenie strategiczno-operacyjne, które odbywa się co dwa lata. Edycja Anakondy w 2018 r. będzie szczególna ze względu na bardzo duże zaangażowanie polskich koalicjantów i sojuszników. Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych od 2006 r. przygotowuje i prowadzi kolejne „Anakondy”. Tegoroczna odbędzie się latem.

SKANDAL! Wyrok więzienia dla Polaka za przestępstwo amerykańskiego żołnierza

Plutonowy Piotr S. źle zabezpieczył przejazd konwoju ciężarówek armii amerykańskiej na Dolnym Śląsku. Przyczynił się tym samym do śmiertelnego wypadku na drodze krajowej 18 niedaleko Świętoszowa. Tak wynika z aktu oskarżenia przesłanego sądowi przez wojskowy wydział wrocławskiej Prokuratury Fabryczna.

Czy Redzikowo czeka los Hiroszimy?

Czy Redzikowo czeka los Hiroszimy?

Obowiązki szefa Naval Support Facility Redzikowo przejął od kapitana Ricka Gilberta, który po roku wraca do służby w Stanach. Oficjalna uroczystość zmiany wachty miała miejsce 5 grudnia w auli Szkoły Policji w Słupsku. Ceremonia odbyła się z pełnymi honorami,...

Ćwiczenia Dragon 17 w Polsce. Wstyd, jakiego nie mogła ukryć propaganda MON

Mam wrażenie, że nasz kraj przygotowuje się do III Wojny Światowej. Powód? Ewentualna niestabilna sytuacja polityczna u granic Polski i NATO. O tym słyszymy na co dzień.

Co prawda jakoś nie widać, żeby ludność w przygranicznych powiatach była poddawana szkoleniu wojskowemu i organizowana...

« Pierwsza « Poprzednia 1 2 3 Następna » Ostatnia »