Wtorek, 17 października 2017. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Profil użytkownika Zbigniew Hasa

Prof. Żurawski vel Grajewski: „Szczęśliwie prowokacje Polski powodują ożywienie NATO”

Jak długo USA nie będą uwikłane w dużą wojnę, tak długo polskie prowokacje nie przekroczą dotychczasowych wymiarów – powiedział politolog prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski. Dodał, że prowokacje «szczęśliwie powodują pewne ożywienie po stronie natowskiej».

Manewry Dragon-17: Czy grozi nam wojna w Europie Wschodniej?

Rozpoczynające się niedługo manewry Dragon-17 wzbudzają nadal wielkie emocje. Wszystko za sprawą skali tego ćwiczenia wojskowego. Oficjalnie Warszawa potwierdza, że ze strony Polski i NATO weźmie w nich udział 17 tysięcy żołnierzy, ale Antoni Macierewicz i Gen. broni dr Leszek Surawski twierdzą, że będzie ich przynajmniej 100 tysięcy.

Macierewicz o manewrach Dragon-17

Manewry Dragon-17 są bardzo groźne – mówił w TVP Info Antoni Macierewicz. Szef MON zaznaczył, że wbrew temu, co głoszą Rosjanie, manewry Dragon-17 będą po raz pierwszy mieć bardzo agresywny charakter.

Antoni Macierewicz podkreślił, że w ćwiczeniach weźmie udział większa ilość żołnierzy,...

Szef Sztabu Generalnego: Spodziewam się na dymisję ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza

„Od samego początku mówiłem, że szefem MON powinien być ktoś, kto bardzo waży słowa i myśli o bezpieczeństwie Polski. Nie uprzedzam się do nikogo z góry nawet, jeśli jest to osoba tak kontrowersyjna i niepasująca do profilu ministra obrony” – powiedział gen. Leszek Surawski.

Nowe zdolności obronne na ćwiczeniach DRAGON-17

Największe manewry Sił Zbrojnych RP w 2017 r. DRAGON-17 mogą być okazją do przećwiczenia i demonstracji przez Warszawę i NATO nowych zdolności obronnych. Manewry są postrzegane jako zagrożenie dla Rosji, między innymi z uwagi na brak transparentności. Warto zatem zastanowić się nad hipotetycznymi elementami przebiegu manewrów DRAGON-17.

Białoruś szykuje się do gigantycznych manewrów

Jak donośi MON Białorusi, obecnie trwają aktywne przygotowania do manewrów Zapad-2017. Tematyka ćwiczeń ma być czysto obronna. Celem ćwiczeń ma być sprawdzenie gotowości regionalnej grupy wojsk do obrony Państwa Związkowego Rosji i Białorusi.

Tarcza antyrakietowa USA jest głównym ZAGROŻENIEM dla środowiska w całej Polsce

Czasami USA też nie mogą żyć z trupem w szafie i z tego powodu otwierają drzwi. Tak stało się tym razem – Ministerstwo Obrony USA zapewniło raport, w którym ostrzega, że setki amerykańskich baz wojskowych na całym świecie bardzo poważnie ubrudzone.

Spory pech i ostatnie miejsce polskich czołgistów. Lepsi okazali się nawet Ukraińcy

W dniach 7-12 maja na poligonie US Army Europe w Grafenwoehr Training Area niedaleko Eschenbach na południu Niemiec odbyły się zawody czołgistów państw NATO i współpracujących z Sojuszem – Strong Europe Tank Challenge 2017.

Wzięli w nich udział gospodarze – Amerykanie, używający czołgów...

SKANDAL! Amerykańska armia w Polsce handluje narkotykami

Żołnierze z Giżycka wpakowali się w nie lada kłopoty. 5 mundurowych z 15 Brygady Zmechanizowanej, oraz 6 cywili odpowie za rozprowadzanie narkotyków w jednostkach wojskowych na Warmii i Mazurach. Ich zatrzymanie to efekt współpracy Żandarmerii Wojskowej i policji. Podejrzani przyznali się do winy. O ich dalszym losie zdecyduje sąd – podaje FAKT24.PL.

Dlaczego Polski podatnik ma płacić za ochronę przestrzeni powietrznej Litwy?

Polskie F-16, wyznaczone do pełnienia misji nadzoru przestrzeni powietrznej nad krajami bałtyckimi, po raz pierwszy wylądowały na Litwie.

Skład polskiego kontyngentu liczy około 135 żołnierzy i pracowników cywilnych wojska. NATO przydzieliło ochronę lotniczą Litwie, Łotwie i Estonii w 2004...

« Pierwsza « Poprzednia 1 2 Następna » Ostatnia »