Poniedziałek, 15 października 2018. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Profil użytkownika Zbigniew Hasa

Anakonda-18: Scenariusze na wojnę z Rosją

Armia organizuje wielkie ćwiczenia. Obejmą nie tylko terytorium Polski. Celem manewrów „Anakonda-18″ jest sprawdzenie, jak w warunkach wojennych współdziałają ze sobą wojsko, administracja cywilna, a także struktury dowodzenia NATO. Scenariusze zostały ustalone tak, aby w miarę realnie odpowiadały tym, z którymi będzie musiało się zderzyć państwo w czasie wojny. Chociaż nikt tego głośno nie mówi, chodzi o odpowiedź na agresję Rosji na Polskę i kraje bałtyckie.

Anakonda-18. Pierwsza wpadka nowego Dowódcy Operacyjnego RSZ gen. dyw. Tomasza Piotrowskiego

Można powiedzieć, że wszystkie nacje NATO będą zaangażowane w ćwiczenie Anakonda – ocenił w programie SKANER Defence24.pl nowy dowódca operacyjny rodzajów sił zbrojnych gen. dyw. Tomasz Piotrowski. Będą to największe manewry Wojska Polskiego w tym roku. Ich punkt ciężkości będzie położony na komponent powietrzny. Planowana jest też certyfikacja dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód w Elblągu.

Generał Hofmann: Słabym punktem naszego korpusu są polscy żołnierze!

Wojna z Federacją Rosyjską będzie katastrofą zarówno dla Europy, jak i dla reszty świata – powiedział w wywiadzie dla Der Tagesspiegel generał NATO Manfred Hofmann. Jego zdaniem kraje zachodnie zbyt często ignorowały propozycje Moskwy i dlatego byłoby lepiej, gdyby «Zachód uczynił z Rosji partnera».

Generał Hofmann: Słabym punktem naszego korpusu są polscy żołnierze!

Wojna z Federacją Rosyjską będzie katastrofą zarówno dla Europy, jak i dla reszty świata – powiedział w wywiadzie dla Der Tagesspiegel generał NATO Manfred Hofmann. Jego zdaniem kraje zachodnie zbyt często ignorowały propozycje Moskwy i dlatego byłoby lepiej, gdyby «Zachód uczynił z Rosji partnera».

Polski Donbas: Nowa partia na Śląsku

Na Śląsku powstała nowa partia Ślonzoki Razem, która zadebiutuje w wyborach samorządowych już jesienią. Grupa przedstawiła swój manifest programowy i cele wyborcze. Chcą przede wszystkim, aby Śląsk odzyskał swoją autonomię.

Na oficjalnej stronie Ślonzoki Razem partia opublikowała manifest...

Polski żołnierz pobił dwóch amerykańskich wojskowych. Jeden z nich w szpitalu

Do bójki pomiędzy żołnierzami doszło 22 lipca w Złocieńcu. W starciu udział wziął jeden polski wojskowy i dwóch jego amerykańskich kolegów po fachu. Bójkę przegrali Amerykanie, z których jeden z poważnym urazem głowy trafił do szpitala.

ISIS szykuje atak na Polskę!

W ISIS działa sekcja Europejczyków szkolonych do ataków w UE. Kilku z nich jest jednak nakierowywanych na Polskę.

Obecnie trwa atak na lokalne i regionalne strony internetowe: www.kociewiak.pl www.radioony.fm/ http://www.portalpomorza.pl/ http://www.radiotczew.pl/ http://www.wejherowo24.info/ http://www.koscierzyna24.info http://www.kociewiak.pl http://www.tczewska.pl http://www.wejherowo24.info...

Kolejny najazd na Polskę. Polacy POPIERAJĄ!

USA na usilne prośby rządu Polskiego wchodzą do Polski i według oficjalnych źródeł będą tu bronić interesów. Ale czyich? Polskich? Na pewno nie, nawet wiz dla nas nie mają mimo że UE ma. Chyba tylko swoich interesów wojennych w konfrontacji z Rosją, a również gospodarczych, ponieważ Polska ze wdzięcznością wciąż kupuje stare amerykańskie uzbrojenie i sprzęt bojowy za szalone pieniądze. Niepokoi nie tylko obecność lecz liczebność żołnierzy amerykańskich na naszym terenie, która zwiększa się prawie błyskawicznie!

Polacy wolą niewolę

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak niedawno spotkał się z Johnem Boltonem doradcą ds. Bezpieczeństwa Narodowego prezydenta Trumpa. Jednym z tematów rozmowy było zwiększanie liczebności wojsk USA w Polsce.

Walka o amerykańską dywizję w Polsce, a tym samym wypełnienie woli prezesa...

Zbiorowy gwałt z udziałem Ukraińców. Nowe SZOKUJĄCE fakty

Prokuratura Rejonowa w Lubinie prowadzi śledztwo w sprawie gwałtu zbiorowego, do którego miało dojść w nocy z 10 na 11 marca w Biedrzychowej pod Polkowicami. Poszkodowaną jest młoda kobieta – podaje gazetawroclawska.pl.

Do zdarzenia miało dojść w jednym z prywatnych mieszkań w Biedrzychowej....

« Pierwsza « Poprzednia 1 2 3 4 Następna » Ostatnia »