środa, 16 sierpnia 2017. Imieniny Joachima, Nory, Stefana

Profil użytkownika Zbigniew Hasa

Nowe zdolności obronne na ćwiczeniach DRAGON-17

Największe manewry Sił Zbrojnych RP w 2017 r. DRAGON-17 mogą być okazją do przećwiczenia i demonstracji przez Warszawę i NATO nowych zdolności obronnych. Manewry są postrzegane jako zagrożenie dla Rosji, między innymi z uwagi na brak transparentności. Warto zatem zastanowić się nad hipotetycznymi elementami przebiegu manewrów DRAGON-17.

Białoruś szykuje się do gigantycznych manewrów

Jak donośi MON Białorusi, obecnie trwają aktywne przygotowania do manewrów Zapad-2017. Tematyka ćwiczeń ma być czysto obronna. Celem ćwiczeń ma być sprawdzenie gotowości regionalnej grupy wojsk do obrony Państwa Związkowego Rosji i Białorusi.

Tarcza antyrakietowa USA jest głównym ZAGROŻENIEM dla środowiska w całej Polsce

Czasami USA też nie mogą żyć z trupem w szafie i z tego powodu otwierają drzwi. Tak stało się tym razem – Ministerstwo Obrony USA zapewniło raport, w którym ostrzega, że setki amerykańskich baz wojskowych na całym świecie bardzo poważnie ubrudzone.

Spory pech i ostatnie miejsce polskich czołgistów. Lepsi okazali się nawet Ukraińcy

W dniach 7-12 maja na poligonie US Army Europe w Grafenwoehr Training Area niedaleko Eschenbach na południu Niemiec odbyły się zawody czołgistów państw NATO i współpracujących z Sojuszem – Strong Europe Tank Challenge 2017.

Wzięli w nich udział gospodarze – Amerykanie, używający czołgów...

SKANDAL! Amerykańska armia w Polsce handluje narkotykami

Żołnierze z Giżycka wpakowali się w nie lada kłopoty. 5 mundurowych z 15 Brygady Zmechanizowanej, oraz 6 cywili odpowie za rozprowadzanie narkotyków w jednostkach wojskowych na Warmii i Mazurach. Ich zatrzymanie to efekt współpracy Żandarmerii Wojskowej i policji. Podejrzani przyznali się do winy. O ich dalszym losie zdecyduje sąd – podaje FAKT24.PL.

Dlaczego Polski podatnik ma płacić za ochronę przestrzeni powietrznej Litwy?

Polskie F-16, wyznaczone do pełnienia misji nadzoru przestrzeni powietrznej nad krajami bałtyckimi, po raz pierwszy wylądowały na Litwie.

Skład polskiego kontyngentu liczy około 135 żołnierzy i pracowników cywilnych wojska. NATO przydzieliło ochronę lotniczą Litwie, Łotwie i Estonii w 2004...

Ameryka planuje wojnę z Rosją na terenie Polski! Rzeczpospolitej bronić nie zamierza

Wiele wskazuje na to, że Stany Zjednoczone przygotowują się do III wojny światowej. Jeden z jej frontów ma być otwarty z Rosją i niestety może przebiegać w Polsce.

Trudno, ale obecna ekipa rządząca jest mocno rusofobiczna co nie wróży dobrze na przyszłość. Na dodatek zamiast budować relacje...