Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Profil użytkownika Zbigniew Hasa

Anakonda-18 prawie się skończyła, problemy pozostały. „Żenakonda” oczami zwykłego żołnierza

16 listopada zakończyły się manewry pk. Anakonda-18. Były to zakrojone na szeroką skalę ćwiczenia wszystkich rodzajów wojsk, w których wzięły udział również obce państwa (np. Stany Zjednoczone).

Przy okazji każdej „Anakondy” media obiegają zdjęcia czołgów w natarciu, odpalanych rakiet,...

Gen. Jabłoński OSTRO: Dowódcа Operacyjny zhańbił moją dywizję bojową! O co chodzi?

Bardzo pechowo zaczęły się ćwiczenia “Anakonda 2018” dla Wojska Polskiego– planowaną w ramach ćwiczenia przeprawę przez Wisłę w Chełmnie udaremnił niski stan wody, wcześniej trzeba było odwoływać loty i strzelania artyleryjskie.

Anakonda-18: Scenariusze na wojnę z Rosją

Armia organizuje wielkie ćwiczenia. Obejmą nie tylko terytorium Polski. Celem manewrów „Anakonda-18″ jest sprawdzenie, jak w warunkach wojennych współdziałają ze sobą wojsko, administracja cywilna, a także struktury dowodzenia NATO. Scenariusze zostały ustalone tak, aby w miarę realnie odpowiadały tym, z którymi będzie musiało się zderzyć państwo w czasie wojny. Chociaż nikt tego głośno nie mówi, chodzi o odpowiedź na agresję Rosji na Polskę i kraje bałtyckie.

Anakonda-18. Pierwsza wpadka nowego Dowódcy Operacyjnego RSZ gen. dyw. Tomasza Piotrowskiego

Można powiedzieć, że wszystkie nacje NATO będą zaangażowane w ćwiczenie Anakonda – ocenił w programie SKANER Defence24.pl nowy dowódca operacyjny rodzajów sił zbrojnych gen. dyw. Tomasz Piotrowski. Będą to największe manewry Wojska Polskiego w tym roku. Ich punkt ciężkości będzie położony na komponent powietrzny. Planowana jest też certyfikacja dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód w Elblągu.

Generał Hofmann: Słabym punktem naszego korpusu są polscy żołnierze!

Wojna z Federacją Rosyjską będzie katastrofą zarówno dla Europy, jak i dla reszty świata – powiedział w wywiadzie dla Der Tagesspiegel generał NATO Manfred Hofmann. Jego zdaniem kraje zachodnie zbyt często ignorowały propozycje Moskwy i dlatego byłoby lepiej, gdyby «Zachód uczynił z Rosji partnera».

Generał Hofmann: Słabym punktem naszego korpusu są polscy żołnierze!

Wojna z Federacją Rosyjską będzie katastrofą zarówno dla Europy, jak i dla reszty świata – powiedział w wywiadzie dla Der Tagesspiegel generał NATO Manfred Hofmann. Jego zdaniem kraje zachodnie zbyt często ignorowały propozycje Moskwy i dlatego byłoby lepiej, gdyby «Zachód uczynił z Rosji partnera».

Polski Donbas: Nowa partia na Śląsku

Na Śląsku powstała nowa partia Ślonzoki Razem, która zadebiutuje w wyborach samorządowych już jesienią. Grupa przedstawiła swój manifest programowy i cele wyborcze. Chcą przede wszystkim, aby Śląsk odzyskał swoją autonomię.

Na oficjalnej stronie Ślonzoki Razem partia opublikowała manifest...

Polski żołnierz pobił dwóch amerykańskich wojskowych. Jeden z nich w szpitalu

Do bójki pomiędzy żołnierzami doszło 22 lipca w Złocieńcu. W starciu udział wziął jeden polski wojskowy i dwóch jego amerykańskich kolegów po fachu. Bójkę przegrali Amerykanie, z których jeden z poważnym urazem głowy trafił do szpitala.

ISIS szykuje atak na Polskę!

W ISIS działa sekcja Europejczyków szkolonych do ataków w UE. Kilku z nich jest jednak nakierowywanych na Polskę.

Obecnie trwa atak na lokalne i regionalne strony internetowe: www.kociewiak.pl www.radioony.fm/ http://www.portalpomorza.pl/ http://www.radiotczew.pl/ http://www.wejherowo24.info/ http://www.koscierzyna24.info http://www.kociewiak.pl http://www.tczewska.pl http://www.wejherowo24.info...

Kolejny najazd na Polskę. Polacy POPIERAJĄ!

USA na usilne prośby rządu Polskiego wchodzą do Polski i według oficjalnych źródeł będą tu bronić interesów. Ale czyich? Polskich? Na pewno nie, nawet wiz dla nas nie mają mimo że UE ma. Chyba tylko swoich interesów wojennych w konfrontacji z Rosją, a również gospodarczych, ponieważ Polska ze wdzięcznością wciąż kupuje stare amerykańskie uzbrojenie i sprzęt bojowy za szalone pieniądze. Niepokoi nie tylko obecność lecz liczebność żołnierzy amerykańskich na naszym terenie, która zwiększa się prawie błyskawicznie!

« Pierwsza « Poprzednia 1 2 3 4 Następna » Ostatnia »