Poniedziałek, 13 lipca 2020. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Kierujący volvo miał ponad 3 promile. Zatrzymał go zastępca komendanta

2020-06-29 13:47:36 (ost. akt: 2020-06-29 13:52:27)
Nadkom. Grzegorz Kobeszko

Nadkom. Grzegorz Kobeszko

Autor zdjęcia: KPP Pisz

W sobotę (27 czerwca) przed godz. 19.00 Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Piszu, nadkom. Grzegorz Kobeszko zatrzymał nietrzeźwego kierowcę pojazdu marki Volvo.

Do zdarzenia doszło w jednej z miejscowości na terenie gminy Orzysz, gdzie policjant przebywał w czasie wolnym.

Za kierownicą pojazdu marki Volvo siedział 39-letni mieszkaniec Ełku. Znajdował się pod znacznym dzianiem alkoholu. Policjant zabrał kierującemu kluczyki od auta uniemożliwiając mu dalszą jazdę, a następnie wezwał patrol policji

Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce, sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Badanie wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. W trakcie dalszych czynności policjanci potwierdzili w bazach danych, że 39- latek ma orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mężczyzna dodał, że już jedenaście razy był zatrzymywany kierując samochodem w stanie nietrzeźwości.

To nie był jedyny kierujący pod wpływem alkoholu zatrzymany na drogach powiatu piskiego w miniony weekend.

W piątek (26 czerwca br.) przed godz. 21.00 w miejscowości Karwica policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Audi. Otrzymali bowiem zgłoszenie, że po miejscowości jeździ bardzo szybko i niebezpiecznie samochód koloru białego. Był to pojazd marki Audi, którym kierował 29-letni mieszkaniec gminy Ruciane- Nida. Badanie stanu trzeźwości tego mężczyzny wykazało blisko 4 promile alkoholu w organizmie.

Inny nietrzeźwy kierujący przyjechał na stację paliw w Piszu pojazdem marki BMW po to, by zatankować swój samochód. Zauważył to inny kierowca i powiadomił policję. Patrol zatrzymał do kontroli drogowej opisany samochód. Pojazdem marki BMW kierował 51-letni mieszkaniec Pisza. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Kolejnego nietrzeźwego kierującego ujęli obywatele w niedzielę (28 czerwca br.) przed godz. 10.00 w miejscowości Ukta. Pojazdem marki Peugeot kierował 59-letni mieszkaniec piskiej gminy. Kierowca ten był dobrze znany policjantom piskiej drogówki, gdyż wielokrotnie był zatrzymywany za jazdę w stanie nietrzeźwości. Kierującemu została pobrana krew do dalszych badań. Nie było jednak wątpliwości, że jest nietrzeźwy, bo bardzo wyraźnie policjanci czuli od niego alkohol.

Kompletnie pijanego rowerzystę zatrzymał obywatel na terenie Pisza. 61-letni mężczyzna jadący rowerem przewrócił się na drogę tuż przed pojazdem zgłaszającego. Okazało się, że miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca pojazdu marki Seat Toledo, którego patrol piskiej drogówki zatrzymał do kontroli drogowej w sobotę (27 czerwca br.) przed godz. 18.00 na terenie piskiej gminy. Samochodem tym kierował 24-latek. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie, a do tego kierował samochodem nie mając uprawnień.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Kara wzrasta do 5 lat pozbawienia wolności w przypadku złamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages