Czwartek, 6 sierpnia 2020. Imieniny Jakuba, Sławy, Wincentego

Uwaga na oszustów sprawdzających czystość i zapach wody w kranie

2020-06-17 12:48:53 (ost. akt: 2020-06-17 12:52:11)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GO

We wtorek ( 16 czerwca) po godz. 11.00 do 86-letniej mieszkanki Orzysza zapukały dwie osoby. Była to kobieta i mężczyzna. Podawali się za pracowników wodociągów. Twierdzili, że przyszli sprawdzić zapach i czystość wody w kranach.

Starsza pani, nic nie podejrzewając, wpuściła ich do środka. Osoby podające się za pracowników wodociągów poprosili ją, aby odkręciła wodę w łazience i trzymała słuchawkę prysznicową. Oni natomiast poszli w tym czasie do kuchni, aby sprawdzić czy tam wszystko jest w porządku z wodą.

W pewnym momencie 86-letnia kobieta zauważyła, że w jej korytarzu pojawiła się jeszcze jakaś trzecia osoba, której wcześniej nie widziała. Wówczas właścicielka mieszkania zorientowała się, że są to najprawdopodobniej oszuści, którzy zamierzają ją okraść. Seniorka natychmiast wyprosiła te osoby z domu i o wszystkim powiadomiła policję. Starsza pani wykazała się ogromną czujnością, stąd z jej mieszkania nic nie zginęło.

Policjanci przestrzegają, zwłaszcza seniorów, aby pod żadnym pozorem nie wpuszczali obcych osób do swojego mieszkania i nie podpisywali żadnych dokumentów bez skonsultowania tego z krewnymi. Rozmawiajmy o tym z naszymi rodzicami i dziadkami. W ten sposób możemy ich przestrzec przez nieuczciwymi osobami.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages