Wtorek, 20 października 2020. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Tymczasowy areszt dla 36-letniego sprawcy przemocy domowej

2020-05-19 11:04:02 (ost. akt: 2020-05-19 11:05:30)

Autor zdjęcia: KPP Pisz

W niedzielny poranek (17 maja) funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Orzyszu zatrzymali w policyjnym areszcie 36-letniego mieszkańca gminy, który kolejny już raz wszczął awanturę domową.

Tym razem mieszkająca z nim konkubina złożyła zawiadomienie o możliwości popełnienia przez partnera przestępstwa znęcania się nad nią. Śledczy od razu przystąpili do zbierania materiału dowodowego.

Prowadząc czynności procesowe policjanci ustalili, że mieszkaniec gminy Orzysz od stycznia 2016 roku wszczynał awantury domowe będąc pod działaniem alkoholu. Wyzywał wówczas swoją partnerkę, poniżał, krytykował i wyganiał ją z domu. Do tego szarpał za włosy, ręce i ubranie. Wielokrotnie popychał i uderzał kobietę pięściami po twarzy i głowie oraz kopał po piszczelach. Zdarzały się też sytuacje, gdzie groził konkubinie pozbawieniem życia. Na tej podstawie 36-latek usłyszał zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad partnerką.

Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec 36-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania go na okres 3 miesięcy.

Za przestępstwo znęcania się nad najbliższymi grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages