Poniedziałek, 13 lipca 2020. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Nocna obława na kłusownika. "Na tym jeziorze to nie przejdzie!" [ZDJĘCIA]

2020-05-13 08:19:48 (ost. akt: 2020-05-13 08:30:39)

Autor zdjęcia: WedkarskiOrzysz/FB

WĘDKARSTWO || Noc niby zimna, ale złapali go na gorącym uczynku! Dzisiejszej nocy Społeczna Straż Rybacka pokrzyżowała szyki kolejnemu kłusownikowi, któremu zamarzył się nielegalny "połów" siatkami na jeziorze Orzysz.

Są informacje, które jednocześnie i bulwersują, i cieszą. To jedna z nich. Miejscowych miłośników wędkarstwa trudno bowiem bardziej czymś zezłościć niż kłusownictwem.

Działania prowadzone w ostatnich latach na orzyskim akwenie (w których przoduje ekipa spod szyldu Wędkarski Orzysz) sprawiły, że coraz częściej widuje się na naszych wodach nie tylko rekordowe okazy (np. liczące ponad 1 metr szczupaki), ale i... "grube ryby" wędkarstwa. Wystarczy przypomnieć niedawną majówkę, podczas której na jeziorze Orzysz zameldowali się topowi polscy eksperci od "moczenia kija", a nawet... znany z wędkarskich programów telewizyjnych Olin Gutowski, który nakręcił tu kolejny odcinek swej najnowszej produkcji. Dobra opinia o "Wędkarskim Sercu Mazur" idzie w świat.

Najwyraźniej nie wszystkim jednak się to podoba. — Dzisiejszej nocy czterech naszych strażników, w patrolach zarówno z łodzi jak i brzegu, zatrzymało na gorącym uczynku mężczyznę, który na pontonie ściągał z jeziora Orzysz kłusownicze sieci — słyszymy w szeregach Wędkarskiego Orzysza.

Działania, jak przekonują, były efektem m.in. wieczornego patrolu z łodzi, który w danej okolicy zauważył podejrzanie zachowującą się osobę.

"Obława" zaczęła się nocą, czyli o porze ulubionej przez kłusowników. Do akcji włączyli się i orzyscy policjanci, którzy stawili się na miejscu zaledwie po kilku minutach od zgłoszenia. — Policjanci z sekcji kryminalnej zabezpieczyli nie tylko kilkanaście kilogramów ryby (3 szczupaki, 6 leszczy, 37 okoni, sieję i płoć), ale także służący do popełnienia przestępstwa ponton — słyszymy od uczestników akcji.

— Dziękujemy także wędkarzom, którzy informowali nas od jakiegoś czasu o podejrzanym pontonie pojawiającym się w okolicy, w której doszło do zatrzymania kłusownika. Dla innych podobnych jemu mamy prosty komunikat. Oczy mamy wszędzie, dzisiaj on, jutro ty! — podkreślają orzyscy działacze.

kk


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages