Poniedziałek, 10 sierpnia 2020. Imieniny Bianki, Borysa, Wawrzyńca

Nocne manewry w Orzyszu. Ruszyła #SekcjaDezynfekcja [ZDJĘCIA]

2020-04-23 08:53:54 (ost. akt: 2020-04-23 09:19:00)

Autor zdjęcia: Combat Alert FB

KORONAWIRUS || Nowe realia, nowy hasztag i nowe działania. Do walki z koronawirusem, poza m.in. służbami mundurowymi i specjalistycznymi firmami, dołączają kolejne organizacje proobronne. Nie inaczej jest w Orzyszu, gdzie na ulicę wyruszyli członkowie Combat Alert.

Tytułowa #SekcjaDezynfekcja, którą zainicjowała Fundacja na Rzecz Obronności i Bezpieczeństwa Kraju Combat Alert, obejmuje m.in. odkażanie obiektów przestrzeni publicznej, które narażone są w sposób szczególny na kontakt z koronawirusem. Na celownik trafiły zwłaszcza wszelkie domofony, klamki, poręcze etc.

By — w tym specyficznym, niełatwym czasie — zapewnić mieszkańcom i pracownikom poszczególnych placówek możliwie największy poziom komfortu, wolontariusze prowadzą swe działania nocą. Ostatnie "nocne manewry" trwały od 00:00 do 3:00, jednak nie będzie to pojedyncza akcja.

— Prace będą kontynuowane w nadchodzących dniach. Cały proces jest realizowany wedle przyjętego planu w ścisłej koordynacji z burmistrzem Orzysza, a także w ramach porozumienia Combat Alert z Ministerstwem Obrony Narodowej — przekonują członkowie Combat Alert. — Orzysz jest przykładem wzorcowej współpracy certyfikowanej organizacji proobronnej, samorządu i władz centralnych — dodają.

kkCzytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W czwartkowym (23 kwietnia) wydaniu m.in.

Żukowska-CzaplickaPrzedsiębiorcy czekają na konkrety
Wiemy już, kiedy rząd planuje odmrozić gospodarkę. Powinno to być od początku lipca, choć nie wiadomo dokładnie, kiedy pełne wznowienie będzie możliwe. Rząd uzależnia luzowanie gospodarki od rozwoju pandemii w Polsce. Czy biznes wytrzyma?

Wróciły obowiązkowe szczepienia
Od 18 kwietnia wznawiane są obowiązkowe szczepienia, m.in. te wykonywane zaraz po porodzie. To efekt konsultacji Ministerstwa Zdrowia ze specjalistami. Decyzją ministra zdrowia szczepienia były do tej pory odroczone przez sytuację epidemiologiczną

Rodzice skatowali moje życie
Chodzi na terapię do psychoterapeuty, by zrozumieć to, co zdarzyło się w jej życiu. Chce zapomnieć o przeszłości i żyć normalnie. Bez koszmarów, strachu, niepewności. — Nie wiem, jak mam wybaczyć rodzicom i nie czuć żalu — mówi pani Irena.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages