Wtorek, 26 maja 2020. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Karetka, wozy strażackie i łódź. Za nami uroczystość przekazania pojazdów ratowniczych

2020-02-15 13:22:30 (ost. akt: 2020-02-15 14:21:40)

Autor zdjęcia: Beata Smaka

Dziś (15 lutego) przed orzyskim ratuszem odbyła się uroczystość przekazania pojazdów ratowniczych.

Kluczyki do nowej karetki otrzymał Zespół Ratownictwa Medycznego z Orzysza. Dzisiejsze spotkanie było także okazją do oficjalnego przekazania "Mańka" - nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego, który otrzymali strażacy z OSP Orzysz.

Oprócz tego Jelcz 325, który był w zasobach jednostki OSP Orzysz został przekazany dla ochotników z Dąbrówki. OSP Drozdowo-Zastrużne otrzymała łódź ratowniczą z napędem silnikowym o mocy 22 kW, mieszczącą do 12 osób na pokładzie. Do OSP Drozdowo trafił pojazd specjalny marki Renault Mascott, który do tej pory służył KP PSP w Piszu. Jednostka OSP Drozdowo przekazała swój samochód Renault M-210 dla jednostki OSP Góra, której pojazd został wycofany z podziału bojowego ze względu na awarię.

W dzisiejszej uroczystości wzięli udział m.in. marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, poseł Wojciech Kossakowski, Dawid Listowski, dyrektor biura poselskiego Jerzego Małeckiego, bryg. Paweł Pieńkosz, komendant KP PSP w Piszu oraz jego zastępca st. kpt. Andrzej Paprota.

Więcej na ten temat w najbliższym wydaniu Gazety Piskiej. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć z wydarzenia.Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej z Gazetą Piską tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages