środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Szachy na plaży? W Orzyszu zrobili to po mistrzowsku

2019-07-10 20:44:32 (ost. akt: 2019-07-11 07:57:20)

Autor zdjęcia: archiwum organizatorów

SZACHY/// Ciepły piasek, szum wody i... szereg szachownic. 7 lipca na plaży "Irys" w Orzyszu odbyły się I Otwarte Plenerowe Mistrzostwa Powiatu Piskiego w Szachach Szybkich. Zwyciężył Andrzej Plesiuk (SKS SMOL-BUD Giżycko).

W nowej inicjatywie orzyskich miłośników "królewskiej" gry wzięło udział 18 zawodników z takich miast jak np. Pisz, Ruciane-Nida, Biskupiec, Suwałki, Węgorzewo, Kętrzyn czy Giżycko. Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund (tempo 10 min + 5 sekund na ruch).

Na najwyższym stopniu podium uplasował się Andrzej Plesiuk z Giżycka, który jedyne pół punktu stracił remisując z trzecim w końcowym zestawieniu, doskonale znanym mu... Janem Plesiukiem. Srebro Wojskowej Stolicy Polski wywalczył natomiast Lech Rękawek z Pisza.

Wydarzenie uświetnił swoją obecnością starosta Marek Wysocki, który wręczył nagrody najlepszym oraz - tradycyjnie dla wszelkich orzyskich rozgrywek - najmłodszym szachistom.

- Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się wziąć udział w naszych mistrzostwach. Była to dopiero pilotażowa edycja, jesteśmy pozytywnie zaskoczeni frekwencją. Zrobimy wszystko, by z każdą kolejną edycją zawieszać poprzeczkę wyżej - przekonują organizatorzy z klubu UKS Zawisza Orzysz.

- Impreza nie odbyłaby się bez mocnego wsparcia Starostwa Powiatowego w Piszu, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Orzyszu, a także Stowarzyszenia Właścicieli Domków Rekreacyjnych "Irys". Dziękujemy za okazane zaufanie. Mamy nadzieję, że ten kolejny cykl (po turnieju pamięci Krzysztofa Kierzkowskiego - Grand Prix Warmii i Mazur - przyp. red.) pozwoli jeszcze wyraźniej zaznaczyć Orzysz na szachowej mapie Polski - podsumowują orzyscy szachiści.

Kamil Kierzkowski
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages