Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Uratowali życie 21-latce, która chciała popełnić samobójstwo

2019-05-31 12:57:23 (ost. akt: 2019-05-31 13:02:50)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum

W czwartek (30 maja) po godz. 8.00 dzielnicowy z Komisariatu Policji w Orzyszu - asp. Łukasz Kawecki asystował pracownikom Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Piszu w czynnościach związanych z doprowadzeniem nastolatka do placówki opiekuńczej.

Po drodze chłopak otrzymał niepokojącą wiadomość sms od 21-letniej koleżanki mieszkającej na terenie gminy Orzysz. Dziewczyna pisała, że wzięła mnóstwo tabletek i podcięła sobie żyły. Dzielnicowy oraz pani Monika Orłowska i pani Olga Bałdyga z PCPR zdecydowali, że natychmiast trzeba tam jechać i sprawdzić co się dzieje.

Na miejscu z mieszkania dobiegała bardzo głośna muzyka. W jednym z pokoi asp. Łukasz Kawecki znalazł leżącą na łóżku młodą dziewczynę. Kobieta miała zakrwawioną rękę i widoczne ślady po cięciach. Obok leżało kilka pustych opakowań po tabletkach.

Z uwagi na realne zagrożenie życia kobiety dzielnicowy przystąpił do udzielania jej pierwszej pomocy przedmedycznej. Wezwał też pogotowie ratunkowe. Przybyły na miejsce lekarz zdecydował o zabraniu dziewczyny do szpitala.

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji aspiranta Łukasza Kaweckiego oraz profesjonalnej pomocy ze strony pracowników PCPR w Piszu- pani Moniki Orłowskiej i pani Olgi Bałdygi udało się uratować życie młodej kobiecie.

KPP Pisz
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages