środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Ratownicy medyczni z Orzysza zmienili adres

2019-04-09 12:19:00 (ost. akt: 2019-04-09 12:20:48)

Autor zdjęcia: Beata Smaka

Zespół Ratownictwa Medycznego w Orzyszu zmienił adres. Ratownicy przeprowadzili się do budynku orzyskiego liceum.

W Orzyszu stacjonuje jeden z czterech specjalistycznych zespołów ratownictwa medycznego na terenie powiatu piskiego. Dotychczas ratownicy oczekiwali na zgłoszenia w budynku, którego stan pozostawiał wiele do życzenia. W końcu nadszedł czas na przeprowadzkę.

	http://m.wm.pl/2019/04/orig/p2010052-542077.jpg

Remont nowej siedziby Zespołu Ratownictwa Medycznego w Orzyszu kosztował 150 tys. zł. Teraz ratownicy pełnią dyżury w budynku orzyskiego liceum. — To było racjonalne rozwiązanie. Zespół potrzebował nowych pomieszczeń. W liceum było miejsce ze względu na niewielką liczbę uczniów — mówi Marek Skarzyński, dyrektor piskiego szpitala.

	http://m.wm.pl/2019/04/orig/p2010056-542087.jpg

Na potrzeby załogi zaadaptowano pomieszczenie po byłej klasie, gdzie jeszcze do niedawna odbywały się lekcje fizyki. Ratownicy ze starej siedziby, która mieściła się przy ulicy Wojska Polskiego przeprowadzili się 4 kwietnia. — Warunki socjalne były tam kiepskie. Nie ma co ukrywać — przyznają ratownicy. — Teraz mamy czyste, wyremontowane i przede wszystkim suche pomieszczenia. Jesteśmy zadowoleni. Teraz czekamy na nową karetkę — śmieją się ratownicy.

Zespół dysponuje oddzielnym wejściem. — Nie przeszkadzamy ani uczniom, ani nauczycielom. Nawet nie słyszmy dzwonka zza ściany — dodają ratownicy.

Poprawa warunków pracy w przypadku ratowników jest szczególnie ważna. Karetka wyjeżdża w Orzyszu niemal codziennie. Zbliżają się wakacje, więc tych zdarzeń z pewnością będzie więcej.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages