środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Ponad trzy miliony złotych na sieć wodno-kanalizacyjną

2019-03-14 14:00:00 (ost. akt: 2019-03-14 13:20:55)

Autor zdjęcia: ZUK Orzysz

Ponad dwa miliony złotych otrzymał Zakład Usług Komunalnych w Orzyszu na budowę sieci wodno-kanalizacyjnej. Prace ruszą prawdopodobnie za 2-3 miesiące.

Mikosze, Grądy i ul. Leśna w Orzyszu - to tam wkrótce ruszy budowa sieci wodno-kanalizacyjnej (w Grądach tylko sieci kanalizacyjnej-przyp.red). Jak poinformował Grzegorz Sobotka, ZUK w Orzyszu jako jedyny w województwie warmińsko-mazurskim zdobył kolejne dofinansowanie z programu RPO Masterplan z Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie. — Otrzymaliśmy te pieniądze w trybie pozakonkursowym. Oczywiście, to nie oznacza, że nie musieliśmy przedstawić całej dokumentacji. Udało się. To dla nas bardzo dobra wiadomość. Pod koniec marca podpiszemy umowę z marszałkiem. Następnie ogłosimy przetargi na wykonanie inwestycji. Prace ruszą prawdopodobnie za 2-3 miesiące. Myślę, że inwestycje zakończą się do końca br. — mówi prezes ZUK w Orzyszu.

Koszt całości projektu wynosi 3,3 mln zł, a dofinansowanie 2,2 mln zł. Resztę dołoży gmina Orzysz.

Tymczasem ruszyła budowa przydomowych oczyszczalni ścieków i stacji uzdatniania wody wraz z ujęciami w Dąbrówce. Jest to ostatni etap kanalizowania i wodociągowania tej miejscowości. Prace powinny zakończyć się z końcem marca. Koszt inwestycji to ponad 4 miliony złotych.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages