Piątek, 17 stycznia 2020. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Celsjusz znów pokrzyżował szyki wędkarzom w Orzyszu

2019-02-16 09:49:39 (ost. akt: 2019-02-16 09:53:42)

Autor zdjęcia: Kamil Kierzkowski

WĘDKARSTWO/// Anders Celsjusz po raz kolejny zagrał na nosie okolicznym wędkarzom. Roztopy zmusiły organizatorów do odwołania II Mazurskich Zawodów w wędkarstwie podlodowym.

To miało być wielkie, ponadregionalne święto miłośników bitew na wędki i mormyszki. O zaplanowanych na 17 lutego zawodach na jeziorze Orzysz mówiło się bowiem od dawna. Gotowość bojową zgłosiła rekordowa, sięgająca niemal setki liczba wędkarzy, którzy swego głodu rywalizacji nie mogli zaspokoić i rok temu. Tak jak i w 2018 roku, tak i tym razem utrzymujące się od dłuższego czasu minusowe temperatury ogłosiły "fajrant" idealnie w kluczowym momencie. I choć - teoretycznie - powłoka lodowa wciąż wiąże jeziorne wody... to jednak zdecydowanie niewystarczająco. Po raz kolejny przyszło obejść się więc smakiem.

- Tej decyzji za wszelką cenę chcieliśmy uniknąć, ale niestety się nie udało. Zdecydowaliśmy o odwołaniu imprezy - mówią organizatorzy. - Obecne warunki atmosferyczne i prognozy na najbliższe dni sprawiają, że i tak cienka warstwa lodu do zawodów może nie dotrwać. Jako organizatorzy nie jesteśmy w stanie zapewnić uczestnikom należytego bezpieczeństwa na lodzie. Pozostaje nam wierzyć, że w przyszłym roku pogoda będzie łaskawsza i, zgodnie z zasadą "do trzech razy sztuka", w końcu dojdą do skutku - słyszymy w orzyskim MOSiR. - Trudna decyzja, ale jedyna słuszna - potwierdzają specjaliści z "Podwodnika", czyli Szkoły Ratownictwa, Sportów Wodnych i Obronnych.

W piątek, 8 lutego, wystartowały za to zapisy do zawodów inaugurujących prestiżowy cykl Garmin Fishing League, który zgromadzi 17-19 maja na orzyskim akwenie praktycznie całą polską czołówkę spinningistów. Wśród profesjonalnych wędkarzy, trudniących się tą dyscypliną nie tylko hobbystycznie, ale i zawodowo, w tym roku nie zabraknie i przedstawicieli gospodarzy. Choć z pewnością nie będą należeć do faworytów, ambicji miejscowym nie można odmówić. Mocno ograniczona liczba miejsc na liście sprawiła, że o tym kto stanie przed zaszczytem reprezentowania barw orzyskiego koła musiało zadecydować oficjalne losowanie. Zarząd postanowił ponadto, że szczęśliwcy mogą liczyć na 50-procentowe wsparcie przy niemałym, bo wynoszącym 1100 zł wpisowym.

- W drodze losowania wybraliśmy 4 teamy: 2 główne i 2 rezerwowe. Pierwszą załogę utworzą Dariusz Klimaszewski i Paweł Oszmian, a drugą Rafał Zienda i Adam Leśniczy. W rezerwie czekają natomiast duety Marcin Filipowicz-Krzysztof Bańkowski oraz Maciej Filipowicz-Michał Makarewicz - informują orzyscy wędkarze.

kk


http://m.wm.pl/2017/11/orig/piska-429585.jpg
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages