Sobota, 14 grudnia 2019. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

Uwaga! Będą strzelać na poligonie

2018-08-29 11:23:33 (ost. akt: 2018-08-29 11:42:19)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Beata Smaka

Od 1 do 30 września na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Orzyszu będą odbywały się strzelania amunicją bojową.

Ćwiczenia stanowią duże zagrożenie dla osób, które zlekceważą zakaz wstępu na poligon.

Strzelania będą prowadzone od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 8.00 do 2.00.

Dowódca Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz przypomina, że lekceważenie zakazów wstępu na tereny poligonowe, zbieranie runa leśnego, zbieranie metalowych części zużytego uzbrojenia, podnoszenie i zabawa nieznanymi przedmiotami, to główna przyczyna tragicznych zdarzeń z udziałem ludności cywilnej zamieszkującej w sąsiedztwie obiektów wojskowych. Zbieranie, podnoszenie, czy nawet dotykanie niewypałów i niewybuchów grozi śmiercią lub kalectwem.

Zgodnie z prawem, tereny poligonów są obszarami zamkniętymi dla ludności cywilnej. Wtargnięcie, przebywanie i poruszanie się po takim terenie zagrożone jest nie tylko odpowiedzialnością karną (grzywna), ale przede wszystkim grozi utratą zdrowia i życia. Tereny poligonowe oznaczone są tablicami informacyjnymi i masztami ostrzegawczymi z czerwoną flagą oznaczającymi „ostre strzelanie”. Osoby łamiące zakaz wstępu podlegają karze grzywny.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć:

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages