Wtorek, 26 marca 2019. Imieniny Dory, Olgi, Teodora

Ośrodek Combat Alert otwarty

2018-07-13 12:55:00 (ost. akt: 2018-07-20 14:44:55)
Ośrodek powstał w budynku starej szkoły, który niszczał od lat

Ośrodek powstał w budynku starej szkoły, który niszczał od lat

ZASTRUŻNE/// Pierwszy w Polsce Ośrodek Szkolenia Organizacji Proobronnych „Combat Alert” oficjalnie otwarty. W kompleksie dostosowanym do wymogów wojskowych będą się szkolić członkowie organizacji proobronnych oraz uczniowie klas mundurowych.

Ośrodek powstał w budynku zamkniętej szkoły. Przypomnijmy. Fundacja zakupiła obiekt decyzja Rady Miejskiej w Orzyszu z bonifakta z przeznaczeniem na cel społeczny. — Po ośmiu miesiącach ciężkiej pracy, udało nam się stworzyć ośrodek z zapleczem dydaktyczno-konferencyjnym. Zainwestowaliśmy w remont 600 tysięcy złotych — mówi Marcin Korowaj, prezes fundacji „Combat Alert”. Obiekt został dostosowany do wymogów wojskowych. Miłośnicy militariów będą mogli tutaj podnosić swoje kwalifikacje. Członkowie organizacji proobronnych oraz klas mundurowych certyfikowanych przez MON będą zgłębiali wiedzę praktyczną i teoretyczną pod okiem wykwalifikowanych instruktorów z 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. Ale to nie wszystko. Bo będą również mieli do dyspozycji zaplecze poligonowe, które udostępni Ośrodek Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz w Bemowie Piskim.
Jak podkreśla Marcin Korowaj, takich ośrodków z takim zapleczem i partnerami strategicznymi w Polsce brakowało. — Jednorazowo będziemy mogli skoszarować 40 osób. Nasz ośrodek będzie także służył jako baza dydaktyczna dla szkół z regionu, miedzy innymi z Ełku, Giżycka, Pisza oraz Orzysza — dodaje prezes fundacji.

W skład kompleksu wchodzi także obszar leśny o powierzchni 104 ha. Podczas piątkowej uroczystości wmurowano kamień węgielny pod budowę pierwszej w regionie podziemnej strzelnicy, która będzie pełniła również funkcję schronu i magazynu. W oficjalnym otwarciu ośrodka wzięli udział m.in. Dowódca 15 GBZ gen. Jarosław Gromadziński, ppłk Jarosław Wyszecki, dowódca OSPWL Orzysz oraz burmistrza Orzysza Zbigniew Włodkowski.
Wydarzeniu towarzyszyła 10. jubileuszowa edycja największych w Polsce manewrów poligonowych organizacji proobronnych. W ćwiczeniach wzięła udział rekordowa liczba uczestników. Na orzyskim poligonie szkoliło się blisko 1500 osób.

A już we wrześniu ruszają pierwsze szkolenia organizowane przez Fundację „Combat Alert”. Instruktorzy przeszkolą w sumie 400 osób. Będą to uczniowie klas mundurowych z Polski północno-wschodniej. Szkolenie sfinansuje ministerstwo obrony narodowej w ramach zadania zleconego.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć:


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages