Wtorek, 26 maja 2020. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Strażacy w Orzyszu wspięli się na wyżyny! Piękna walka! [ZDJĘCIA]

2018-05-28 20:36:45 (ost. akt: 2018-05-28 20:45:25)

Autor zdjęcia: Kamil Kierzkowski

ORZYSZ\\\ Z nieba lał się żar, z czół pot, z węży lodowata woda, a z trybun fale oklasków. 20 maja stadion miejski stał się areną zmagań strażaków, którzy walczyli o złoto Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych. Kto ugasił zapał rywali?

Na ten dzień okoliczne zastępy ochotniczych straży pożarnych szykowały się od dawna. W minioną niedzielę miało się wyjaśnić, która z ekip przygotowała najlepszą formę na coroczny strażacki spektakl.

Nim jednak mundurowi stanęli na placu boju, w kościele p.w. Matki Bożej Szkaplerznej odbyła się uroczysta msza święta. Niewiele później, o godzinie 11, wszystkie jednostki wyruszyły na orzyski stadion.

Tam, po serii odznaczeń i przemówień, organizatorzy dali wyczekiwany sygnał do akcji. I choć na co dzień strażacy ramię w ramię walczą z żywiołem, by - dzięki współpracy - ratować życie i dobytek ludzi, tym razem każda z 7 reprezentacji miała za cel zostawić resztę daleko w tyle.

Na pierwszy ogień poszła wymagająca sztafeta, podczas której zawodnicy musieli nie tylko popisać się znajomością obsługi sprzętu, ale także skakać przez płotki, pokonywać ustawione na trasie ścianki, mijać zasieki ze słupków i na pełnym gazie biec po zawieszonej nad ziemią belce. Wszystko - naturalnie - w pełnym umundurowaniu, które ze względu na wysiłek i wysokie temperatury miało prawo dawać się we znaki. Nikt jednak nie narzekał i jedynym, co zdawało się naprawdę rozgrzewać do czerwoności, był gorący aplauz ze strony rekordowej liczby kibiców zgromadzonych na trybunach.

http://m.wm.pl/2018/05/orig/p1280346-466887.jpg

Ich doping wzmógł się, gdy strażacy stanęli przed wyzwaniem "bojowym", sprawdzającym szybkość (i precyzję) działania w walce z pożarem.

Ostatecznie na najwyższym stopniu podium - w kategorii kobiet - pojawiły się barwy OSP Odoje. Triumfatorki uzyskały imponujący wynik 165,53 pkt, wyprzedzając o ledwie 2 punkty koleżanki z OSP Dąbrówka i o blisko 8 "oczek" sąsiadki z OSP Orzysz. Poziom był niesamowicie wyrównany.

Podobnie jak i wśród panów, gdzie w klasyfikacji generalnej po złoto sięgnęli gospodarze. Orzyszanie zaprezentowali się z fenomenalnej strony, zdobywając 119,47 pkt. Do samego końca czuli jednak na plecach oddech depczących im po piętach mundurowych z OSP Cierzpięty i OSP Dąbrówka. O ok. 6 punktów z podium minęli się reprezentanci OSP Góra, a w dalszej części stawki plasowali się odpowiednio przedstawiciele OSP Chmielewo, OSP Ogródek i OSP Odoje.

Kamil Kierzkowski

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć z wydarzenia.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages