Czwartek, 6 sierpnia 2020. Imieniny Jakuba, Sławy, Wincentego

Otwarcie sali sportowej im. Zbigniewa Piątka. Zobacz zdjęcia!

2018-04-26 14:48:51 (ost. akt: 2018-04-26 15:47:55)

Autor zdjęcia: Beata Smaka

Dziś (26 kwietnia) odbyło się uroczyste otwarcie sali sportowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dąbrówce. Sali nadano imię Zbigniewa Piątka, wieloletniego nauczyciela, który całe swoje życie poświęcił sportowi i młodym ludziom.

Budowa budynku widowiskowo-sportowego oraz przebudowa biblioteki przeznaczonej na świetlicę wiejską przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Michała Kajki w Dąbrówce, możliwa była dzięki projektowi, współfinansowanemu ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej V-A Litwa – Polska 2014-2020. Na ten cel otrzymano kwotę: 1 572 653,89 zł.

Projekt powstał przy współpracy Gminy Orzysz z Rejonem Orańskim. A jego głównym celem jest „Wzmacnianie roli Rodziny” – budowanie transgranicznych społeczności, promowanie transgranicznej współpracy rodzin. W ramach projektu odbyło się szereg działań mających na celu podkreślenie roli rodziny, zdrowego odżywiania, współpracy międzynarodowej- obozy sportowe, wspólne szkolenia młodzieży, rodziców i nauczycieli. Działania miękkie dofinansowane były w kwocie: 261 479 zł.

Efektem wspólnych działań było stworzenie innowacyjnego programu edukacyjnego „Mów do mnie”, który jest wykorzystywany zarówno w szkołach na Litwie w Varenie i w Orzyszu.

Więcej o czwartkowej uroczystości i Zbigniewie Piątku, wyjątkowym człowieku, w następnym wydaniu Gazety Piskiej. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: [url=http://gazetaolsztynska.pl/141978,Zostan-dziennikarzem-obywatelskim.html?preview=7d9e5c0a3fa72da1916c#axzz2OSaYmwEK

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages