Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Wielkie szachowe emocje wracają do Orzysza!

2018-04-04 13:13:42 (ost. akt: 2018-04-04 13:23:54)
W VII edycji padł kolejny rekord liczby uczestników

W VII edycji padł kolejny rekord liczby uczestników

Autor zdjęcia: Kamil Kierzkowski

SZACHY/// 8 kwietnia w Orzyszu odbędzie się już 8. edycja turnieju szachowego poświęconego pamięci Krzysztofa Kierzkowskiego. Czy złoto uda się zatrzymać w Polsce?

Zawody wliczają się do prestiżowego cyklu Grand Prix Warmii i Mazur, dlatego też przy szachownicach hali MOSiR w Orzyszu co roku meldują się solidni szachiści nie tylko z najróżniejszych stron naszego kraju, ale i z zagranicy (m.in. z Rosji, Litwy czy Białorusi - wielu z nich potwierdziło już swą obecność). Nie zabraknie również zeszłorocznego triumfatora - Krzysztofa Budrewicza z Olsztyna - któremu ostatnio udała się niełatwa sztuka przerwania rosyjskiej dominacji.

— Serdecznie zapraszamy wszystkich do sprawdzenia swych sił przy szachownicy. Podczas tej imprezy zawsze znajdują coś dla siebie i początkujący zawodnicy, i ci, których śmiało można określić "starymi wyjadaczami". Celem nadrzędnym są bowiem świetna zabawa i pokazanie, że pamiętamy o śp. Krzysztofie, który przez lata prężnie działał, by "królewska gra" na dobre odżyła w naszym mieście — przekonują organizatorzy.

Bój o Puchar Burmistrza Orzysza i inne cenne nagrody rozpocznie się punktualnie o godzinie 10. Zarejestrować swój udział można m.in. bezpośrednio w orzyskim Domu Kultury, telefonicznie (87 423 70 10), mailowobold text (dk@orzysz.pl), za pomocą serwisu www.chessarbiter.com lub w dniu zawodów (trzeba jednak stawić się nieco wcześniej) w hali MOSiR w Orzyszu.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages