Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Orzyszanie na podium Igrzysk Wojewódzkich! [ZDJĘCIA]

2018-03-26 16:56:16 (ost. akt: 2018-03-27 12:08:58)

Autor zdjęcia: Kamil Kierzkowski

REKREACJA/// Hala orzyskiego MOSiR stała się 24 marca areną zaciętej rywalizacji 12 drużyn samorządowych z Warmii i Mazur. Wszystko za sprawą Wojewódzkich Halowych Igrzysk Samorządowych, których Orzysz miał zaszczyt być gospodarzem.

A zorganizowanie tego typu przedsięwzięcia sportowego nie jest zadaniem łatwym, o czym organizatorzy przekonali się na własnej skórze, przygotowując pole boju już od kilku dni. Opłaciło się, czego dowodem była niesamowita frekwencja na tej największej imprezie pierwszego półrocza w kalendarzu LZS.

Przed orzyską publicznością - poza drużyną gospodarzy - zaprezentowały się reprezentacje z Iławy, Ostródy, Nowego Miasta Lubawskiego, Jezioran, Ornety, Lubawy, Wydmin, Świątek, Starych Juch, Olecka i Rybna. Okazję do sportowego utarcia nosa rywalom uczestnicy mieli w 12 różnorodnych konkurencjach.

- Były to m.in. zmagania siłowe jak wyciskanie sztangi czy podnoszenie odważnika, gry logiczne (szachy, warcaby, brydż) czy konkurencje rodzinne i wielopokoleniowe (np. w bocci, slalomie unihokejowym, trójboju kierownictwa) - mówią organizatorzy.

Jak na Wojskową Stolicę Polski przystało, nie zabrakło naturalnie i konkurencji, które "wystrzałowymi" były w sposób znacznie bardziej dosłowny, jak np. zawodów na miejscowej strzelnicy, a także... rzutu granatem.

I okazało się, że choć niewielu stawiałoby orzyszan w roli faworytów do miejsc w czołówce, gospodarze solidnie przygotowali się do sobotniego sprawdzianu, dzięki czemu ukończyli rywalizację na 3. stopniu podium (z dorobkiem 330 punktów). Złoto zawodów zgarnęła niesamowita ekipa z Ostródy (389 punktów), a srebro przypadło w udziale Iławie (347 punktów). Tuż za prestiżowym "pudłem" uplasowało się Nowe Miasto Lubawskie (327 punktów).

Historyczny sukces orzyskiej reprezentacji to zarówno efekt owocnej współpracy, jak i solidnych występów indywidualnych poszczególnych zawodników.

Wśród orzyszan najwyższe lokaty wywalczyli Anna Nowakowska (trójbój – pracownik gminy), Szymon Król (trójbój – pracownik gminy), Agnieszka Gujska i Grzegorz Zieliński (strzelanie z karabinu) oraz rodzina Sztachańskich – Georgina, Katarzyna i Adam (slalom unihokejowy), na których szyjach zawisły srebrne medale. Brąz zdobyli Halina Mikucka (trójbój – przewodniczący samorządu) i Krzysztof Grądzki (trójbój – radny).

O podium otarli się natomiast Wiktoria Jarosz (warcaby) i Adam Sztachański (trójbój – przewodniczący organizacji sportowej), którzy rywalizację w swoich konkurencjach ukończyli na czwartym miejscu.

Głównymi organizatorami Igrzysk byli Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie LZS i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Wydarzenie to wsparli także Stowarzyszenie Kolekcjonerów Broni Palnej Zawisza i Zespół Szkolno-Przedszkolny w Orzyszu oraz liczne grono sędziów-wolontariuszy (Anna Podkulińsa, Teresa Żebrowska, Barbara Popławska, Jolanta Chorąży, Piotr Chorąży, Karolina Wysocka, Zbigniew Piekarczyk, Ryszard Kałamarz, Magda Chmielewska, Huberto Makowski, Marcin Jurek, Marek Dancewiczowi) oraz niezawodny w roli konferansjera Krzysztof Głombowicz.

K.K.

http://m.wm.pl/2017/11/orig/piska-429585.jpg
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages