Piątek, 17 sierpnia 2018. Imieniny Anity, Elizy, Mirona

W sprawie drogi czekają na decyzję ministerstwa

2018-02-05 11:30:00 (ost. akt: 2018-02-05 11:12:00)

Autor zdjęcia: Beata Smaka

ORZYSZ/// Wciąż nie rozstrzygnięto przetargu na przebudowę ulicy Wojska Polskiego. Wszystkie złożone oferty znacznie przewyższają budżet zarezerwowany na ten cel.

Na przebudowę ulicy Wojska Polskiego w Orzyszu GDDKiA zamierzała przeznaczyć blisko 8 mln zł. Otwarcie ofert w przetargu odbyło się 30 października ubiegłego roku. Jak poinformował nas Karol Głębocki z olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wszystkie oferty okazały się za drogie. Najniższa kwota jaką oferował wykonawca wynosiła blisko 9,5 mln zł, a najwyższa blisko 14,5 mln zł.
— Wystąpiliśmy do Ministerstwa Infrastruktury o zwiększenie środków na realizację tego zadania. Po uzyskaniu decyzji, będziemy mogli przystąpić do wyboru wykonawcy i podpisania umowy na realizację przedsięwzięcia — mówi Karol Głębocki.
Jak na razie nie wiadomo kiedy można spodziewać się odpowiedzi z ministerstwa. Przypomnijmy, przebudowa ulicy Wojska Polskiego to długo wyczekiwana inwestycja, zarówno przez kierowców, jak i pieszych. Obecnie stan drogi pozostawia wiele do życzenia. Dziury, wyboje, a w okresie jesienno-zimowym zalegające kałuże, które są zmorą pieszych. — Trzeba bardzo uważać, żeby nie zostać ochlapanym przez nadjeżdżające samochody – skarży się jedna z mieszkanek Orzysza.
Dzięki inwestycji zmodernizowany zostanie odcinek drogi o długości blisko 1,5 km. Powstanie też ok 2,7 km nowych chodników. — Celem przedsięwzięcia jest podniesienie bezpieczeństwa ruchu drogowego – podkreśla Karol Głębocki. - Zakres inwestycji obejmuje m.in. poszerzenie jezdni do 7 metrów, przebudowę skrzyżowań, budowę i przebudowę chodników oraz wykonanie wysp dzielących, budowę i przebudowę zjazdów indywidualnych i publicznych, budowę kanalizacji deszczowej, wykonanie oświetlenia drogowego, montaż barier ochronnych.
Termin realizacji przebudowy został wyznaczony na koniec października 2018 roku. Czy drogowcy wyrobią się w czasie?

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: [url=http://gazetaolsztynska.pl/141978,Zostan-dziennikarzem-obywatelskim.html?preview=7d9e5c0a3fa72da1916c#axzz2OSaYmwEK
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages