Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Dostaną pieniądze na modernizację strzelnicy?

2018-01-10 14:00:00 (ost. akt: 2018-01-10 12:24:04)
Orzyska strzelnica może stać się nowoczesnym obiektem, fot. Combat Alert

Orzyska strzelnica może stać się nowoczesnym obiektem, fot. Combat Alert

Jeszcze w tym miesiącu ma ruszyć rządowy program budowy strzelnic. Docelowo mają one powstać w każdym powiecie i być otwarte dla wszystkich mieszkańców.Po pieniądze z programu chce sięgnąć gmina Orzysz.

— Zamierzamy ubiegać się o dotację MON-u na remont istniejącej strzelnicy na terenie miasta — poinformował Zbigniew Włodkowski, burmistrz Orzysza. — W tej sprawie występowaliśmy już w listopadzie do MON, deklarując gotowość podjęcia tego działania przy wsparciu ministerstwa. Czy teren będzie tylko strzelnicą, czy działalność będzie rozszerzona o inne dziedziny, zdecydują o tym warunki otrzymania dotacji — zaznacza burmistrz.

Ministerstwo dofinansuje obiekty, których koszt budowy wyniesie od kilkuset tysięcy złotych do 2 mln zł. Samorządy zainteresowane udziałem w programie będą mogły liczyć na dofinansowanie w wysokości 80 proc. wartości inwestycji. W przypadku organizacji pozarządowych wkład własny w realizację obiektu nie będzie wymagany.

Wiceszef MON Michał Dworczyk podkreśla w wywiadach, że strzelnice cieszą się dużym zainteresowaniem. Wskazuje, że wpływają na rozwój strzelectwa, postaw proobronnych, a także organizacji proobronnych. Zdaniem Michała Dworczyka popularyzacja strzelectwa sportowego zachęci młodych ludzi do służby w wojsku.
Orzyska strzelnica to obiekt z dużym potencjałem. — Obecnie infrastruktura strzelnicy choć wymagająca gruntownego remontu, na dzień dzisiejszy jest wystarczająca do prowadzenia działalności w ograniczonym zakresie — mówi Zbigniew Włodkowski. — Potwierdza to inicjatywa Stowarzyszenia Kolekcjonerów Broni Palnej ZAWISZA w Giżycku, które z początkiem roku przejęło czasowo teren strzelnicy w użyczenie i planuje przeprowadzenie tam cyklu zawodów strzeleckich. Pierwsza impreza odbędzie się już w styczniu tego roku. Organizacja ta prowadzi już strzelnicę na Twierdzy Boyen w Giżycku i wspiera merytorycznie działalność wielu tego typu obiektów znajdujących się w okolicy. W styczniu zaplanowała przeprowadzenie we własnym zakresie niezbędnych prac porządkowych, pozwalających na uruchomienie obiektu.

— Gmina Orzysz zaprasza do współpracy wszystkie zainteresowane organizacje pozarządowe, które widzą możliwość współpracy w realizacji tego przedsięwzięcia. Dotychczas zainteresowanie wykazały już wspomniane Stowarzyszenie Kolekcjonerów Broni Palnej Zawisza z Giżycka oraz Combat Alert w Warszawie, za pośrednictwem którego zgłosiliśmy deklarację gotowości do realizacji remontu strzelnicy z dotacji uzyskanej z MON – dodaje burmistrz Orzysza.
Na realizację programu „Strzelnica w powiecie” MON chce przeznaczyć kilkadziesiąt mln zł. Jak na razie nie ma informacji o terminach składania wniosków.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages