środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Tradycji stało się zadość. "Czapla" ustrzelił pierwszą bramkę 2018 roku

2018-01-01 17:06:27 (ost. akt: 2018-01-01 19:52:14)
Historia noworocznych rozgrywek sięga 2009 roku

Historia noworocznych rozgrywek sięga 2009 roku

Autor zdjęcia: MOSiR Orzysz

PIŁKA NOŻNA/// Już po raz 9. miłośnicy piłki nożnej z gminy Orzysz spotkali się 1 stycznia na murawie, by zmierzyć się w Noworocznym Meczu Piłki Nożnej.

Nim padły pierwsze strzały, zebranym życzenia złożyła dyrektor Miejskiego Ośrodku Sportu i Rekreacji w Orzyszu, Anna Rogińska. Lecz choć opowieści z sylwestrowych imprez zebrani mogliby snuć godzinami, zgodnie ze stale się rozwijającą, futbolową tradycją, pierwszy gwizdek rozległ się punktualnie o 12:00.

A było o co walczyć. W zeszłym roku reprezentacja Gminy Orzysz gładko ograła zespół miejscowych Śniardw (11:5), doprowadzając tym samym do remisu w bilansie wygranych spotkań (każda ze stron w ciągu minionych lat wygrywała 4-krotnie). Od poniedziałkowego pojedynku zależało więc to, kto przez cały rok będzie mógł cieszyć się prowadzeniem.

O tym, że Śniardwy wyciągnęły wnioski z zeszłorocznej porażki, bardzo szybko upewnił licznie zgromadzoną publiczność Krzysztof Czaplicki. Popularny "Czapla", który w ciągu już kilkunastu lat występów w zielono-niebieskich stał się jednym z filarów drużyny, potrzebował blisko 2 minut, by umieścić piłkę w siatce rywali.

http://m.wm.pl/2018/01/orig/krzysztof-czaplicki-437527.jpg
Krzysztof Czaplicki ze statuetką dla autora pierwszej bramki w 2018 roku. Fot. Łukasz Nikołajuk

Trafienie nie tylko zapewniło mu burzę oklasków, lecz zagwarantowało również statuetkę dla autora pierwszej bramki zdobytej w naszym regionie w roku 2018.

Ekipa Gminy Orzysz nie zamierzała jednak odpuszczać, choć na "gminny sygnał do ataku" kibice musieli czekać aż do drugiej połowy. Spotkanie okazało się zdecydowanie bardziej zacięte niż w poprzedniej edycji. Losy starcia toczyły się niemal do ostatnich sekund. Ostatecznie jednak - mimo przejściowych problemów - Śniardwom udało się zakończyć mecz zwycięstwem 10:8.

Śniardwy Orzysz – Gmina Orzysz 10:8 (5:0)

Bramki dla Śniardw: Piotr Kowalczyk 2, Hubert Masiewicz 2, Łukasz Nikołajuk 2, Adam Sztachański, Kamil Radzikowski, Krzysztof Czaplicki, Kacper Koniecko.

Bramki dla Gminy Orzysz: Wojciech Górecki 3, Artur Kropiewnicki 2, Paweł Kubrowski, Łukasz Lubelski, Przemysław Cyran.

Śniardwy Orzysz wystąpiły w składzie: Patryk Kleczkowski, Adrian Kobryński, Kacper Koniecko, Krzysztof Czaplicki, Hubert Masiewicz, Adam Sztachański, Bartosz Tomaszewski, Marcin Zych, Łukasz Nikołajuk, Kamil Radzikowski, Piotr Kowalczyk.

Gmina Orzysz wystąpiła w składzie: Przemysław Cyran, Łukasz Lubelski, Adam Rusielewicz, Wojciech Górecki, Paweł Kubrowski, Adam Pogorzelski, Marek Makarewicz, Bogdan Golonka, Artur Kosiński, Artur Kropiewnicki.

http://m.wm.pl/2017/11/orig/piska-429585.jpg
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages