środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Zalegasz z czynszem? Możesz go odpracować

2017-12-01 18:00:00 (ost. akt: 2017-12-01 14:49:40)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GO

W Gminie Orzysz program pomocy w spłacie zadłużenia z tytułu korzystania z mieszkań komunalnych w formie świadczeń rzeczowych działa od 2016 roku. Pomaga mieszkańcom bez stałego zatrudnienia i bez dochodów wyjść z pętli zadłużenia wobec Gminy.

W 2016 i 2017roku z programu odpracowywania długów skorzystało już 25 osób. Część z nich odpracowała wszystkie swoje zobowiązania i trwale wyszła z pętli zadłużenia. Uniknęli oni postępowań sądowych, eksmisji. Przepracowali w sumie ponad 10.135 godzin, co dało 81.500,- zł. Obecnie zadłużenia czynszowe odpracowuje 7 osób. Zazwyczaj zajmują się pracami porządkowymi i drobnymi pracami remontowo-budowlanymi.

Od 17 października br. wartość świadczenia rzeczowego wzrosła i wynosi 13zł. za godzinę.

Program ten promuje też wartość pracy i pomaga eliminować negatywne zjawiska społeczne. Część osób stała się liderami zachęcającymi innych do odpracowania zaległości czynszowych. Inną formą pomocy lokatorom zadłużonym jest spłata zaległości w ratach. Zawieramy z dłużnikami porozumienia rozkładając spłatę długu na raty. W analogicznym okresie podpisano 102 porozumień na spłatę długu w ratach, z czego już 23 osoby spłaciły. Lokatorzy znajdujący się w wyjątkowo trudnym położeniu życiowym i finansowym liczyć mogą na częściowe umorzenie zadłużenia bądź odsetek.

Przy wykupie lokali na własność oferujemy także atrakcyjne bonifikaty 80% - 95% wartości mieszkania.
Zapraszamy do podjęcia działań mających na celu spłatę powstałego zadłużenia przy wykorzystaniu przedstawionych form pomocy w spłacie zadłużenia. Skorzystanie z proponowanej pomocy, pozwoli na uniknięcie zbędnych niedogodności związanych z windykacją należności o zapłatę przysługujących wierzytelności z tytułu najmu, dodatkowych obciążeń kosztami sądowymi bądź eksmisją.

Źródło: Urząd Miejski w Orzyszu
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages