Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

W przyszłym roku ruszy budowa nowego mostu w Mikoszach

2017-11-14 15:05:00 (ost. akt: 2017-11-14 15:02:50)
Nowy most w Mikoszach będzie miał większą nośność

Nowy most w Mikoszach będzie miał większą nośność

Autor zdjęcia: Beata Smaka

Około 4 mln zł będzie kosztował remont mostu na krajowej 16. Obiekt wymaga szybkiej modernizacji. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje ogłosić przetarg na budowę w przyszłym roku.

Wszczęto postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach na realizację przedsięwzięcia polegającego na rozbiórce mostu i budowie nowego obiektu w ciągu drogi krajowej nr 16 nad rzeką Orzyszą w miejscowości Mikosze. Jak mówi główny specjalista ds. komunikacji społecznej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, liczący ponad 90 lat most wymaga natychmiastowego remontu. - Wybudowano go w 1925 roku. W związku z długoletnią eksploatacją nastąpiła degradacja obiektu. W złym stanie technicznym jest w szczególności pęknięta pionowo poprzecznica przęsłowa. Obiekt ze względu na swój stan techniczny i obniżoną nośność wymaga szybkiego podjęcia działań, w wyniku których podwyższone zostaną jego parametry techniczne i wytrzymałościowe. Nowy most będzie miał nośność 50 ton - informuje Karol Głębocki.

Obecnie trwa opracowywanie projektu. W przyszłym roku GDDKiA planuje ogłoszenie przetargu na budowę nowego mostu. Realizacja zadania przewidziana jest na 2018 rok. Szacunkowy koszt inwestycji to około 4 milionów złotych. Co więcej projekt zakłada wykonanie jednostronnego chodnika z ciągiem pieszo-rowerowym. To z pewnością zwiększy bezpieczeństwo wszystkich użytkowników obiektu. Podczas remontu kierowcy będą korzystali z drogi objazdowej i mostu tymczasowego.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: [url=http://gazetaolsztynska.pl/141978,Zostan-dziennikarzem-obywatelskim.html?preview=7d9e5c0a3fa72da1916c#axzz2OSaYmwEK

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages