Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

UKS Zawisza rusza na podbój szachownic

2017-10-02 15:38:06 (ost. akt: 2017-10-02 15:48:19)

Autor zdjęcia: Kamil Kierzkowski

Z początkiem października ruszają wzmożone prace nad nowym projektem szachowym w gminie Orzysz - Uczniowskim Klubem Sportowym "Zawisza". Spotkanie założycielskie odbędzie się 12 października (czwartek) o godzinie 18.00 w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Orzyszu.

- Nasz klub będzie odpowiedzią na zapotrzebowanie, z którym spotykaliśmy się już od dłuższego czasu. Chcemy stworzyć nie tylko miejsce, w którym pograć i wymienić się wiedzą będą mogli doświadczeni gracze, ale i miejsce, gdzie pierwsze szlify w tej królewskiej grze będą mogli zdobyć najmłodsi - przekonują założyciele.

- Szachy są czynnikiem, który dodatkowo rozwija inteligencję, pamięć, wyobraźnię i zdolność logicznego myślenia. Uczą, że każda nasza akcja powoduje jakąś reakcję, której musimy być świadomi i na którą warto się wcześniej przygotować - słyszymy w Zawiszy.

Inicjatywa zdaje się doskonale wpisywać w ogólnoświatowy trend. Wiele krajów (jak np. znana z arcymistrzów szachowych Rosja) od wielu lat promuje włączanie "królewskiej gry" do zajęć szkolnych. W 2012 roku program "Szachy w szkole" poparł również Parlament Europejski, rekomendując unijnym krajom wprowadzanie szachów do programów oświaty. Coraz więcej z nich - jak np. Armenia czy Grecja - zdecydowało się umieścić dyscyplinę na liście przedmiotów obowiązkowych.

Spotkanie założycielskie: 12 października (czwartek), godzina 18.00, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Orzyszu.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages