Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Czyste jeziora to priorytet. Skorzystają Mikosze, Grądy Podmiejskie i plaża miejska w Orzyszu

2017-08-23 14:19:08 (ost. akt: 2017-08-23 14:26:25)
Umowę podpisali (z lewej) marszałek Gustaw Marek Brzezin oraz Grzegorz Sobotka, prezes ZUK w Orzyszu

Umowę podpisali (z lewej) marszałek Gustaw Marek Brzezin oraz Grzegorz Sobotka, prezes ZUK w Orzyszu

Autor zdjęcia: UM w Olsztynie

Masterplan dla Wielkich Jezior Mazurskich zakłada usprawnienie sieci wodociągowej i kanalizacyjnej tak, by coraz skuteczniej chronić wody warmińsko-mazurskich jezior.

Marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin podpisał wstępną umowę na realizację kolejnego etapu tego projektu – dla aglomeracji Orzysz.


– Dla Wielkich Jezior Mazurskich mamy szczególne miejsce w sercach... i w Regionalnym Programie Operacyjnym – żartuje marszałek Brzezin. – Ponad 60 mln euro zarezerwowaliśmy na strategiczne potrzeby stowarzyszenia integrującego gminy leżące wokół tego skarbu naszej przyrody. Troska o czystość wody naszych jezior to priorytet.

Beneficjentem podpisanej dzisiaj (23 sierpnia) umowy wstępnej jest Zakład Usług Komunalnych Spółka Gminy w Orzyszu, który reprezentował prezes Grzegorz Sobotka. Wartość projektu to 3,2 mln zł, z czego dofinansowanie wynosi 1,9 mln zł. Skorzystają plaża miejska przy ul. Leśnej w Orzyszu oraz miejscowości Mikosze i Grądy Podmiejskie. Prace zakończą się w listopadzie 2019 roku.

Źródło: Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages