środa, 12 grudnia 2018. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Wojskowa stolica Polski rozpoczęła świętowanie. Zobacz zdjęcia!

2017-08-18 18:20:01 (ost. akt: 2017-08-18 18:37:37)

Autor zdjęcia: Beata Smaka

Defilada wojskowa z udziałem kilkuset żołnierzy, pokaz musztry paradnej, pokaz walki wręcz, koncerty. Trwają obchody Święta Wojska Polskiego w Orzyszu.

Uroczystości potrwają do niedzieli (20 sierpnia). Jak na Wojskową Stolicę Polski przystało, militarnych atrakcji nie zabraknie.

Sobota (19 sierpnia) to z kolei VII Bieg Tygrysa – jeden z najtrudniejszych, a kto wie czy nawet nie najtrudniejszy bieg ekstremalny w Polsce. Na trzech trasach, zróżnicowanych pod względem długości i skali trudności, rywalizować będzie ponad 200 osób, w tym spora grupa żołnierzy z Batalionowej Grupy Bojowej NATO. Ich zmagania śledzić będzie można w okolicach Ogródka Jordanowskiego, jak i w specjalnie wyznaczonych punktach na orzyskim poligonie. W międzyczasie na scenie w Ogródku Jordanowskim rywalizować będą siłacze w turnieju podnoszenia ciężarów Stalowa Sztanga. Będą także atrakcje dla najmłodszych w postaci Toru Małego Tygrysa i Toru Małego Strażaka.

W niedzielę (20 sierpnia) impreza zagości przy Muzeum Wojska, Wojskowości i Ziemi Orzyskiej, gdzie od południa odbywać się będą przesłuchania koncertowe artystów biorących udział w Przeglądzie Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej o statuetkę Tytanowego Tygrysa. Kulminacyjnym punktem niedzielnych wydarzeń będzie natomiast inscenizacja historyczna – Internowani 1920. Przez cały dzień towarzyszyć nam będzie wystawa sprzętu wojskowego 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej i Batalionowej Grupy Bojowej NATO. Nie zabraknie także tradycyjnego punktu imprezy o wojskowym charakterze w postaci degustacji wojskowej grochówki.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z inauguracji obchodów Święta Wojska Polskiego w Orzyszu.
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages