Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Bieg Tygrysa, wojskowa grochówka i koncerty

2017-08-12 12:00:00 (ost. akt: 2017-08-11 12:19:35)

Autor zdjęcia: Beata Smaka

Trzy dni będą trwały orzyskie obchody Święta Wojska Polskiego. Jak na Wojskową Stolicę Polski przystało, militarnych atrakcji nie zabraknie. Bieg Tygrysa, inscenizacje historyczne, pokazy sprzętu wojskowego, festiwal piosenki żołnierskiej to tylko niektóre z nich. Impreza rozpocznie się w piątkowe popołudnie (18 sierpnia) od oficjalnych uroczystości w centrum miasta.

Tego dnia ulicami Orzysza przejdzie wojskowa defilada oraz zaprezentowany zostanie pokaz musztry paradnej. Następnie impreza przeniesie się do Ogródka Jordanowskiego, gdzie główny punkt programu stanowić będzie koncert Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Będą także pokazy walki wręcz, występy artystyczne i degustacja wojskowej grochówki.
Sobota (19 sierpnia) to z kolei VII Bieg Tygrysa – jeden z najtrudniejszych, a kto wie czy nawet nie najtrudniejszy bieg ekstremalny w Polsce. Na trzech trasach, zróżnicowanych pod względem długości i skali trudności, rywalizować będzie ponad 200 osób, w tym spora grupa żołnierzy z Batalionowej Grupy Bojowej NATO. Ich zmagania śledzić będzie można w okolicach Ogródka Jordanowskiego, jak i w specjalnie wyznaczonych punktach na orzyskim poligonie. W międzyczasie na scenie w Ogródku Jordanowskim rywalizować będą siłacze w turnieju podnoszenia ciężarów Stalowa Sztanga. Będą także atrakcje dla najmłodszych w postaci Toru Małego Tygrysa i Toru Małego Strażaka. W niedzielę (20 sierpnia) impreza zagości przy Muzeum Wojska, Wojskowości i Ziemi Orzyskiej, gdzie od południa odbywać się będą przesłuchania koncertowe artystów biorących udział w Przeglądzie Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej o statuetkę Tytanowego Tygrysa. Kulminacyjnym punktem niedzielnych wydarzeń będzie natomiast inscenizacja historyczna – Internowani 1920. Przez cały dzień towarzyszyć nam będzie wystawa sprzętu wojskowego 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej i Batalionowej Grupy Bojowej NATO. Nie zabraknie także tradycyjnego punktu imprezy o wojskowym charakterze w postaci degustacji wojskowej grochówki.

	http://m.wm.pl/2017/08/orig/20707973-1681600531858530-5020481822900693652-n-408114.jpg

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages