Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Jeden pił piwo w parku, a drugi pływał skuterem. Policjanci zatrzymali dwóch poszukiwanych

2017-08-07 12:00:00 (ost. akt: 2017-08-07 12:55:46)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Funkcjonariusze interweniowali w Ogródku Jordanowskim w Orzyszu, gdzie grupa mężczyzn spożywała alkohol. Wśród nich był 73-letni mieszkaniec gminy Orzysz, który okazał się być poszukiwany do odbycia kary aresztu. Drugiego poszukiwanego zatrzymali policyjni wodniacy pełniąc służbę na jeziorze Bełdany.

Policjanci z Komisariatu Policji w Orzyszu wczesnym rankiem zostali wezwani na interwencję do miejscowego Ogródka Jordanowskiego. Według osoby zgłaszającej, przebywała tam grupa mężczyzn, którzy pili piwo.

Na miejscu funkcjonariusze, przy scenie, zauważyli czterech mężczyzn. Dwóch z nich piło piwo. Jednym z nich był 73-letni mieszkaniec gminy Orzysz. Funkcjonariusze sprawdzili jego dane personalne w policyjnych bazach danych. Ustalili, że mężczyzna jest poszukiwany. Ma do odbycia karę 5 dni aresztu za nieuiszczenie grzywny za wcześniej popełnione wykroczenie. W tej sytuacji policjanci zatrzymali 73-latka celem odwiezienia go do aresztu śledczego. Wcześniej jednak obu panów pijących piwo w parku ukarali mandatami karnymi w wysokości 100 złotych za popełnione wykroczenie.

Kilka godzin później policyjni wodniacy z Komisariatu Policji w Rucianem – Nidzie, pływając po jeziorze Bełdany, zatrzymali do kontroli skuter. Zwrócił on uwagę funkcjonariuszy, ponieważ sternik nie stosował się do znaków żeglugowych, a mianowicie naruszał zakaz falowania. Za sterami stał 44-letni mieszkaniec Gdańska. Mężczyzna był trzeźwy.

Policjanci sprawdzili dane personalne sternika w policyjnych systemach. Okazało się, że 44- latek jest poszukiwany. Ma do odbycia karę 10 dni aresztu za nieuiszczoną grzywnę. Mężczyzna niezwłocznie opłacił orzeczoną karę, tym samym nie został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Ukarany natomiast został przez policjantów mandatem karnym w wysokości 100 złotych za niestosowanie się do zakazu falowania.

KPP Pisz

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages