Niedziela, 19 sierpnia 2018. Imieniny Emilii, Julinana, Konstancji

Jedynka ambitnie, ale za podium. Złoto dla Podhala

2017-05-11 11:41:40 (ost. akt: 2017-05-11 11:45:12)

Autor zdjęcia: ZS-P w Orzyszu

Niewielki Orzysz stanął 6-7 maja w samym centrum zainteresowania miłośników unihokeja z całego kraju. Wszystko za sprawą odbywającego się na parkiecie sali miejscowego MOSiR finału "A" mistrzostw Polski juniorek młodszych, w którym najlepiej wypadły zawodniczki MMKS Podhale Nowy Targ.

Triumfatorki orzyskich zmagań zaprezentowały niezwykle rozważną i skuteczną grę, przez co ani razu podczas całego turnieju nie zaznały goryczy porażki.

A nie było to łatwe, bo w Orzyszu zameldowały się naprawdę solidne ekipy: poza Nowym Targiem i gospodyniami z orzyskiego UKS Jedynka, przed licznie zgromadzoną publicznością o miejsca na podium walczyły drużyny spod szyldu MLUKS Jedynka Trzebiatów, KS Dzikie Gęsi Zielonka oraz aż dwa zespoły z Gdańska (Olimpia Osowa).

Złoto zawodów - zgodnie z oczekiwaniami - po dwóch dniach gry zgarnęło Podhale. Prawdziwie zacięte pojedynki toczyły się więc o kolejne trofea. I niestety - mimo ambitnej postawy i gry z niemałym poświęceniem, gospodynie pozwoliły się wyprzedzić pierwszemu zespołowi Olimpii Osowa Gdańsk, a także doskonale znanym im rywalkom z Dzikich Gęsi Zielonka, przez co ukończyły zmagania tuż za "pudłem". Stawkę zamykały odpowiednio dziewczęta z Trzebiatowa i druga ekipa z Gdańska.

Oficjalną uroczystość wręczenia nagród uświetnili swą obecnością m.in. Wioletta Śląska-Zyśk (wicemarszałek województwa), Marek Wysocki (wicestarosta piski), Zbigniew Włodkowski (burmistrz Orzysza), mjr Artur Żuber (dowódca orzyskiego garnizonu), Jolanta Żuber (dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Okartowie) oraz Bogdan Kraszewski (dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Orzyszu).

Turniej zorganizowany został w ramach zadania publicznego „Unihokej i nie tylko w gminie Orzysz”, współfinansowanego ze środków samorządu gminy.

Zespół Jedynki w Orzyszu wystąpił w składzie: w bramce – Oliwia Kupka, Karolina Jabłonowska, w polu – Wiktoria Chylińska, Wiktoria Konończuk, Katarzyna Ferenc, Wiktoria Kulas, Wiktoria Gwiazdowska, Adrianna Antonowicz, Gabriela Prasał, Martyna Jażdżewska, Aleksandra Gotowiec, Weronika Wroceńska, Monika Szymaniuk, Zuzanna Plebańska, Marzena Urwan, Zofia Brożek + trenerzy Marek Dancewicz oraz Eugeniusz Sawicki.

Wyróżnienia indywidualne. All Stars finału 'A':
Oliwia Kupka /UKS Jedynka Orzysz/ - bramkarz
Zuzanna Gajewska /KS Dzikie Gęsi Zielonka/ - lewy obrońca
Zuzanna Pudzisz /MMKS Podhale Nowy Targ/ - prawy obrońca
Alicja Stój /KS Olimpia Osowa Gdańsk/ - prawy napastnik
Anna Osmala /MMKS Podhale Nowy Targ/ - lewy napastnik
Martyna Sumisławska /KS Olimpia Osowa Gdańsk/ - środkowy napastnik
Dominika Buczek /MMKS Podhale Nowy Targ/ - król strzelców
Dominika Buczek /MMKS Podhale Nowy Targ/ - najlepsza zawodniczka w punktacji kanadyjskiej
Gabriela Pysz /MMKS Podhale Nowy Targ/ - MVP mistrzostw

Więcej informacji w najbliższym, piątkowym numerze Gazety Piskiej.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages