Niedziela, 20 stycznia 2019. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Rekordowe szczupaki nie chciały współpracować

2017-05-08 16:26:58 (ost. akt: 2017-05-08 16:31:27)

Autor zdjęcia: Łukasz Nikołajuk

Dwudziestu siedmiu doświadczonych wędkarzy z całego regionu zameldowało się 7 maja nad wodami jeziora Orzysz, by wziąć udział w Spinningowych Zawodach Wędkarskich. Niestety - tym razem o niesamowitych rekordach mogli jedynie pomarzyć.

Z 27-osobowego grona wędkarzy jakiekolwiek punkty zdobyło jedynie jedenastu. To o tyle kiepska informacja, że wśród uczestników trudno znaleźć byłoby amatorów, którzy wędkę trzymają kilka razy do roku. Lecz choć w orzyskich zawodach startowali "starzy wyjadacze", to okazy szczupaka, które można byłoby uznać za przyzwoite (a przynajmniej wymiarowe), były ledwie... trzy.

- Największy mierzył 58 centymetrów. Mniejszych sztuk jednak było całkiem sporo, bo ponad 60. Zgodnie z zasadami, jako niewymiarowe, nie mogły być jednak brane pod uwagę, więc trafiały do wody bez szczegółowego mierzenia. Na przynęty skusiło się natomiast kilka ładnych okoni, które "podreperowały" nieco, bądź co bądź, słaby wynik niedzielnego połowu - mówią organizatorzy z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Orzyszu.

Po kilku godzinach spędzonych na wodzie, z łódki na orzyskie podium trafiali wyłącznie zawodnicy z Pisza. Najlepszy okazał się Tomasz Wyszomierski, drugi był Grzegorz Biernat, a w strefie medalowej miejsce wywalczył również Adrian Lipiński.

Sponsorami zawodów były - już tradycyjnie - okoliczne sklepy wędkarskie: "Wodnik" z Orzysza oraz "Pike" i "Ara" z Pisza.

Kolejne zawody, tym razem spławikowe, odbędą się 21 lipca, jako jedna z atrakcji orzyskiej imprezy pt. "Wiatr, Woda i Przygoda".

Klasyfikacja końcowa:

1. Tomasz Wyszomierski (Pisz) - 900 pkt.
2. Grzegorz Biernat (Pisz) - 640 pkt.
3. Adrian Lipiński (Pisz) - 500 pkt.
4. Adrian Nowicki (Giżycko) - 290 pkt.
5. Piotr Stasiak (Bemowo Piskie) - 190 pkt.
6. Mirosław Naruszewicz (Giżycko) - 170 pkt.
7. Dariusz Klimaszewski (Orzysz) - 160 pkt.
8. Maciej Filipowicz (Orzysz) - 150 pkt.
8. Marcin Suchta (Orzysz) - 150 pkt.
9. Mariusz Lipski (Pisz) - 130 pkt.
10. Kamil Jary (Orzysz) - 70 pkt.
11. Marek Kapelański (Pisz), Cezary Zyskowski (Pisz), Sławomir Urban (Pisz), Paweł Oszmian (Orzysz), Janusz Gago (Wilkasy), Wiesław Kulik (Wilkasy), Andrzej Rogiński (Orzysz), Kamil Rogiński (Warszawa), Tomasz Brzostek (Pisz), Marcin Filipowicz (Warszawa), Krzysztof Bańkowski (Orzysz), Piotr Bańkowski (Orzysz), Michał Sobczak (Orzysz), Maciej Gajda (Pisz), Piotr Marchelski (Pisz), Paweł Kraczkowski (Orzysz)
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages