Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Weekend w hotelu „St. Bruno” i rowery za „Rady na opady”

2017-04-25 15:00:05 (ost. akt: 2017-04-25 15:08:18)

Mazurski Związek Międzygminny – Gospodarka Odpadami ogłasza VIII edycję Mazurskiego Konkursu Ekologicznego „Rady na odpady” adresowanego do dzieci i młodzieży szkolnej oraz rodzin.

Konkurs adresowany jest do mieszkańców objętych działaniem MZM-GO. Zgłoszenia uczniów i rodzin zainteresowanych wzięciem udziału w konkursie prosimy kierować drogą mailową na adres: biuro@mzmgo.mazury.pl do 14.04.2017 r. do godz. 15:00. Konkursowe prace należy składać do 15 maja w siedzibie MZM-GO. W kategorii „Recyklingowa Łajba” – uczestnicy konkursu dostarczają prace konkursowe do oceny 10 czerwca na plażę miejską w Giżycku, gdzie odbędzie się tegoroczny Mazurski Festyn Ekologiczny „Eko-Logika”.


Mazurski Związek Międzygminny-Gospodarka Odpadami przygotował następujące wyzwania:

„PODWODNY MAZURSKI ŚWIAT”
(przedszkola i szkolne „zerówki”)
Wspólnie z wychowawcą stwórzcie bajecznie kolorowy „Podwodny Mazurski Świat”, a w nim ryby, rośliny, raki, ślimaki itd. Przed wykonaniem pracy nauczyciel urządza zajęcia dotyczące surowców wtórnych oraz pogadankę o różnorodnych gatunkach roślin i zwierząt zamieszkujących mazurskie jeziora i rzeki.

„SZKŁO I POPIÓŁ ODDZIELNIE”!
(uczniowie klas I-III szkół podstawowych)
Czy znacie Szklika i Popiolika – maskotki, które pomagają dużym i małym w prawidłowym postępowaniu ze szkłem i popiołem oraz zachęcają do zachowania czystych Mazur. Nauczycielu – zapoznaj dzieci z przekazem Szklika i Popiolika (informacje dostępne na stronie internetowej MZM-GO). Następnie stwórzcie plakaty, które będą zachęcały do selektywnej zbiórki szkła opakowaniowego i popiołu.

„GRA RECYKLINGOWA”
(uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych)
Przed Wami zadanie zaprojektowania rodzinnej gry planszowej o tematyce recyklingowej. Celem gry jest zabawa podłączona z edukacją w zakresie gospodarowania odpadami na terenie MZM-GO. „GADŻET RECYKLINGOWY”
(gimnazjaliści)
Wcielacie się w rolę projektantów sztuki użytkowej. Pod kierunkiem nauczyciela z surowców wtórnych stwórzcie efektowne przedmioty – ozdoby, torby, maskotki itd.

„RECYKLINGOWA ŁAJBA”
(rodziny)
Rodziny budują z surowców wtórnych (np. plastikowych butelek) małą jednostkę pływającą, która będzie miała za zadanie utrzymać na powierzchni jedną osobę dorosłą. Postarajcie się o oryginalny projekt i wykończenie waszej łajby.
NAGRODY: 
- przedszkolaki i uczniowie szkolnych oddziałów zerowych – zabawki; 
- uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów – rowery; 
- konkurs rodzinny na Recyklingową Łajbę – weekend dla rodziny w 4-gwiadkowym hotelu St. Bruno w Giżycku.  

źródło: MZM-GO

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages