Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

"Naród, który nie szanuje swojej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości"

2017-03-01 12:29:58 (ost. akt: 2017-03-01 13:36:18)

Autor zdjęcia: Beata Smaka

Dziś w całej Polsce odbywają się uroczystości związane z Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

W Orzyszu oficjalna część obchodów odbyła się pod pomnikiem "1920". Wzięli w niej udział samorządowcy, reprezentacje służb mundurowych, a także delegacja sił amerykańskich stacjonujących w Polsce na czele z mjr Wojciechem Zaborowskim z Grupy Integracji Sił NATO w Polsce. Nie zabrakło również wojskowej asysty honorowej 15. Mazurskiego Batalionu Saperów oraz pocztów sztandarowych.

- Pozwólcie, że zacytuje słowa wielkiego wodza Józefa Piłsudskiego, który kiedyś powiedział: - "Naród, który nie szanuje swojej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości". To twierdzenie jest nadal aktualne. Dziś również musimy przypominać historię walki żołnierzy niezłomnych z siłami komunizmu. Nasza pamięć o tych żołnierzach musi trwać i kształtować przyszłe pokolenia - podkreślał w swoim wystąpieniu burmistrz Orzysza Zbigniew Włodkowski.

Kolejną częścią uroczystości będzie druga edycja Nocnego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych na plaży miejskiej, która wystartuje przed godz. 20.00 na plaży miejskiej w Orzyszu. Z kolei w muzeum można zobaczyć wystawę poświęconą bohaterom antykomunistycznego podziemia.

Przypomnijmy, dziś (1 marca) o godz. 18.00 w kościele p.w. Matki Miłosierdzia Ostrobramskiej w Piszu zostanie odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny oraz tych, którzy polegali w walce o wolną Polskę w latach 1944 - 1963. O godz. 19.30 uczestnicy uroczystości przemaszerują pod tablicę poświęconą żołnierzom podziemia niepodległościowego przy Gminnym Zespole Szkół, gdzie złożą kwiaty i zapalą znicze.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages