Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Rozmawiali o niewybuchach i innych niebezpiecznych materiałach

2017-02-17 12:00:00 (ost. akt: 2017-02-17 10:47:36)

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Gimnazjum w Orzyszu odwiedzili policjanci z piskiej komendy oraz saperzy z Orzysza. Rozmawiali o bezpiecznym obchodzeniu się z materiałami niebezpiecznymi oraz o zasadach postępowania z ujawnionymi przedmiotami wybuchowymi. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem gimnazjalistów.

Odpowiadając na zaproszenia dyrektora szkołę odwiedzili policjanci i saperzy. Funkcjonariusz zajmujący się rozpoznaniem minersko – pirotechnicznym mówił, kiedy można używać wyrobów pirotechnicznych. Młodzież najwyraźniej była zaskoczona informacją, że petard i fajerwerków nie można używać na co dzień. W dalszej części policjant mówił o bezpiecznym obchodzeniu się z tego typu przedmiotami oraz zagrożeniami, jakie niesie niewłaściwe odpalanie wyrobów pirotechnicznych.

Saperzy mówili natomiast o zasadach postępowania z ujawnionymi przedmiotami wybuchowymi. Zaprezentowali także na czym polega ich codzienna praca. W dalszej części pokazali młodzieży sprzęt, jaki wykorzystują realizując zadania patrolu rozminowania.

— Spotkanie z przedstawicielami służb mundurowych i poruszana przez nich tematyka spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony gimnazjalistów, którzy bardzo licznie przybyli na prelekcję — mówi podkom. Anna Szypczyńska z KPP w Piszu.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages