Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Kto wyciągnie z przerębla najwięcej ryb i... nagród?

2017-01-29 13:54:08 (ost. akt: 2017-01-29 14:01:05)

Autor zdjęcia: Łukasz Nikołajuk

To już ostatnia prosta przygotowań do I Mazurskich Zawodów w Wędkarstwie Podlodowym. W najbliższą niedzielę (5 lutego) miłośnicy łowienia spod lodu ruszą na jezioro Orzysz, by zawalczyć o cenne nagrody, których łączna wartość wyniesie minimum 1000 zł.

Rywalizacja podzielona zostanie na dwie tury. Przed rozpoczęciem każdej z nich zawodnicy wylosują sektory startowe. W obrębie wytyczonych obszarów wędkarze będą mogli się dowolnie przemieszczać, a jedynym ograniczeniem będzie zachowanie odstępu przynajmniej 5 metrów od drugiego zawodnika.

- Po zakończeniu każdej z tur, sędzia zawodów dokona oficjalnego ważenia złowionych ryb. Na podstawie sumy wyników wyłoniony zostanie pierwszy, historyczny zwycięzca - przekonują organizatorzy.

Na trzech najlepszych zawodników - poza cennymi nagrodami rzeczowymi - czekać będą również prestiżowe puchary. Dodatkowe, drobne upominki rozlosowane zostaną chwilę później wśród wszystkich uczestników biorących udział w pierwszej edycji Mazurskich Zawodów. A wiele wskazuje na to, że będzie ich niemało.

- Założony pierwotnie limit osiągnęliśmy dość szybko. Udział w zawodach zadeklarowali nie tylko wędkarze z powiatu piskiego, ale i z dalszych stron Polski. Cały czas zgłaszają się do nas jednak kolejni zawodnicy, więc w najbliższych godzinach będziemy musieli podjąć decyzję o tym czy i o ile możemy rozszerzyć liczbę uczestników - słyszymy w orzyskim MOSiR.

Zapowiada się więc prawdziwe wędkarskie święto. Jedynym, co może pokrzyżować szyki mazurskim miłośnikom wędkowania, jest... temperatura.

- Codziennie sprawdzamy informacje pogodowe, aby upewnić się czy na pewno nic nie stanie nam na przeszkodzie w zorganizowaniu zawodów. W ciągu najbliższych dni temperatura powinna utrzymywać się na minusie i jeśli wierzyć prognozom długoterminowym, duże ocieplenie, które mogłoby wpłynąć na osłabienie pokrywy lodowej, nie jest zapowiadane. Stale monitorujemy grubość pokrywy na jeziorze Orzysz. I to w kilku miejscach umożliwiających bezpieczną organizację zawodów - uspokajają organizatorzy.

Zgłoszenia do udziału można dokonywać osobiście w biurze placówki lub dzwoniąc na nr 87 423 01 86. Wszyscy wędkarze zobowiązani są posiadać zezwolenie wędkarskie, ponadto muszą uiścić opłatę wpisową w wysokości 20 zł. płatną w dniu zawodów. Organizatorzy oprócz atrakcyjnych nagród zapewniają także ognisko oraz poczęstunek dla wszystkich uczestników.
http://m.wm.pl/2017/01/orig/lodowe1-362873.jpg
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages