Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Sprawcy włamań do mieszkań w Orzyszu zostali zatrzymani

2016-11-02 10:17:31 (ost. akt: 2016-11-02 10:32:09)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Dzięki czujności obywateli, policjanci z Orzysza zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o dokonanie kilku włamań do mieszkań na terenie miasta. To mieszkańcy Warszawy i okolic w wieku od 33 do 40 lat. Wszyscy usłyszeli po pięć zarzutów kradzieży z włamaniem.

Policjanci z Komisariatu Policji w Orzyszu zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o dokonanie włamań do mieszkań na terenie miasta w okresie od 11 do 25 października. Do ich zatrzymania doszło dzięki obywatelskiej czujności. To właśnie mieszkańcy miasta powiadomili policję, że po Orzyszu jeździ auto na obcych numerach rejestracyjnych. Niepokojącym okazał się dla nich fakt, że siedzi w nim nieznany mężczyzna, który wyraźnie obserwuje bloki.

Ta informacja bardzo pomogła miejscowym policjantom, którzy zatrzymali opisywany pojazd na terenie miasta. Autem tym jechał tylko jeden mężczyzna, ale bardzo szybko funkcjonariusze dotarli do dwóch jego kolegów.

W ten sposób policjanci zatrzymali trzech mieszkańców Warszawy i okolic w wieku od 33 do 40 lat. Każdy z nich usłyszał pięć zarzutów dotyczących popełnienia oraz usiłowania popełnienia kradzieży z włamaniem do mieszkań na terenie Orzysza. Sprawcy przywłaszczyli sobie biżuterię o łącznej wartości ponad 26 000 złotych oraz pieniądze w kwocie ponad 4000 złotych.

Dodatkowo jeden ze sprawców usłyszał zarzut podrobienia dokumentu. 33-latek podczas legitymowania go przez funkcjonariuszy oraz dalszych czynności procesowych wykonywanych z jego udziałem, poproszony o podanie swoich danych osobowych, podawał dane personalne swojego brata.

Mężczyznom grozi teraz kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Pisz

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages