Uwaga, okradają w biały dzień!

2016-10-24 12:10:00(ost. akt: 2016-10-24 12:13:27)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: sxc.hu

Do serii włamań doszło w ostatnim czasie w Orzyszu. Łupem złodziei padły pieniądze i biżuteria. — Czy w tym mieście można czuć się bezpiecznie? — pytają zaniepokojeni mieszkańcy Orzysza.
— Złodzieje włamali się do mojego znajomego w biały dzień. Bez problemu poradzili sobie z podwójnym zabezpieczeniem drzwi. Włamywacze musieli go już wcześniej obserwować. Uważam, że dokładnie wiedzieli, w których godzinach nie ma go w domu. Co więcej, wiedzieli też, że jego sąsiadów nie ma w mieszkaniach. Gdyby było inaczej, być może ktoś by zareagował. Złodzieje ukradli pieniądze i biżuterię. Nie oszczędzili nawet skarbonki, która należała do dziecka. Szok! — mówi jeden z mieszkańców Orzysza i pyta: — Czy w tym mieście można czuć się bezpiecznie?

Policja potwierdza, że w tym miesiącu w Orzyszu doszło do trzech włamań. — Do zdarzeń tych doszło na terenie miasta w blokach. Sprawcy wchodzili do mieszkań drzwiami. Ich łupem padły pieniądze i biżuteria. Funkcjonariusze prowadzą czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawców tych włamań — poinformowała nas podkom. Anna Szypczyńska, rzecznik prasowy KPP w Piszu.

Jak ustaliliśmy, w ubiegły piątek (21 października) doszło do kolejnego włamania.

Mieszkańcy Orzysza czują się mocno zaniepokojeni. Przed włamywaczami ostrzega urząd miasta, który na swoim profilu społecznościowym opublikował stosowny komunikat. Policjanci zaś przypominają o kilku najważniejszych zasadach:

Włamywacz najczęściej wchodzi drzwiami
Próba wejścia do obiektu – mieszkania przez okno, balkon, okienko w piwnicy może być zauważona przez przypadkowego przechodnia i natychmiast padną podejrzenia, że jest to włamanie. Włamywacz wybiera więc drzwi, w których zamki może otworzyć szybko, cicho i bez większych podejrzeń.

Włamywacza można jednak odstraszyć i zniechęcić
Wygląd solidnie wykonanych drzwi (taki efekt tworzą drzwi podwójne), atestowane zamki, dobry system alarmowy, wzmocnienia: blokady antywłamaniowe, drzwi obite blachą (wymuszają konieczność użycia hałaśliwych narzędzi), zapornica drzwiowa (łańcuch umożliwiający uchylenie i blokowanie drzwi) czy wizjer to tylko niektóre z rozwiązań, które warto zastosować. Kolejną przeszkodą dla włamywacza, zwłaszcza w bloku, jest domofon. Ważne jest, aby drzwi wejściowe do klatki schodowej za każdym razem były zamykane. Mieszkając w bloku trzeba też pamiętać, aby nie otwierać drzwi domofonu każdemu, kto zadzwoni.

Pamiętajmy!
Zwracajmy uwagę na nieznane nam osoby, kręcące się po klatkach schodowych i w pobliżu domu- na podwórku czy ulicy. Zainteresujmy się nimi, zapytajmy kogo szukają, dobrze się im przypatrzmy, aby zapamiętać ich twarz, sylwetkę oraz ubiór. Te spostrzeżenia mogą okazać się bardzo pomocne przy ustalaniu tożsamości włamywacza.

Czytaj e-wydanie





Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5