Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Przyjazny, radosny i ciepły orzyski kąt - Senior Caffe. Zobacz zdjęcia!

2016-10-11 19:19:51 (ost. akt: 2016-10-12 07:55:48)
Pierwszy toast za pomyślną przyszłość Senior Caffe

Pierwszy toast za pomyślną przyszłość Senior Caffe

Autor zdjęcia: Kamil Kierzkowski

Punktualnie o godz. 17.00 wystrzeliły dziś szampany, uroczyście akcentując otwarcie nowego, niezwykłego miejsca w Orzyszu - "Senior Caffe". Co i kogo będzie można tam spotkać?

- Chcielibyśmy, by było to miejsce, w którym znajdą coś dla siebie wszyscy seniorzy z całego regionu. Serdecznie zapraszamy, nie warto siedzieć wyłącznie w domu przed telewizorem. W Senior Caffe będziemy mogli nie tylko miło spędzić czas pijąc tytułową kawę w gronie znajomych, ale i rozwijać się. Nie zabraknie tu z pewnością m.in. rozgrywek szachowych czy karcianych, wieczorków tanecznych, zajęć plastycznych, a nawet - jeśli tylko znajdą się chętni - i dostosowanych odpowiednio ćwiczeń fizycznych - przekonuje Danuta Wikiera, przewodnicząca orzyskiego koła Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Otwarcie nie nastąpiło jednak z dnia na dzień, a całość poprzedziły ciężkie, blisko 5-miesięczne przygotowania.

- Najtrudniejsze w tym wszystkim było chyba pozyskanie środków, ponieważ wcześniej nie mieliśmy zbyt dużego doświadczenia w pisaniu projektów itd. Wspólnymi siłami jednak, przy pomocy miejscowych włodarzy, udało się pozyskać niezbędne fundusze. Wówczas pozostało "jedynie" przystosowanie lokalu, który - delikatnie rzecz ujmując - początkowo nie był w najlepszym stanie. Pracy było przy tym wiele, ale z teraz widzimy wyraźnie, że się opłaciło - podsumowują seniorzy.

Zapraszamy do galerii zdjęć z ceremonii otwarcia, którą uświetnił swoją obecnością m.in. burmistrz Orzysza - Zbigniew Włodkowski.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages