Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Ruszył VI Piknik Militarny - Szlakiem Tygrysa

2016-08-19 21:07:00 (ost. akt: 2016-08-20 16:24:16)

Autor zdjęcia: Beata Smaka

Mówisz Orzysz - myślisz wojsko. Mówisz wojsko - myślisz Orzysz. Ruszył VI Piknik Militarny - Szlakiem Tygrysa.

Dziś (19 sierpnia) odbyło się oficjalne otwarcie imprezy. Była uroczysta Msza św, parada z wojskową orkiestrą na czele oraz hołd oddany żołnierzom i uchodźcom internowanym przez władze niemieckie podczas wojny polsko-bolszewickiej na terenie Orzysza.

Centrum militarnych atrakcji był Ogródek Jordanowski. Tam podczas uroczystości z udziałem przedstawicieli władz miasta, zaproszonych gości oraz mieszkańców nie zabrakło podziękowań skierowanych do współorganizatorów imprezy oraz instytucji, które wspierają promocję wojskowej marki Orzysza.

Burmistrz Zbigniew Włodkowski podkreślał, że strategia rozwoju turystyki oparta na wojsku była "strzałem w dziesiątkę".

Po oficjalnych przemówieniach odbył się występ Wojskowej Orkiestry z Siedlec.

Uwagę najmłodszych przykuwała broń, którą prezentowali żołnierze.

Były też stoiska informacyjne przygotowane między innymi przez 15. Giżycką Brygadę Zmechanizowaną, Ośrodek Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz, Wojskową Komendę Uzupełnień w Ełku, 15 Mazurski Batalion Saperów czy Żandarmerię Wojskową z Bemowa Piskiego.

Na zakończenie zagrał zespół Nocny Patrol.

Już jutro (20 sierpnia) kolejna porcja militarnych atrakcji. Głównym punktem programu będzie morderczy Bieg Tygrysa. Ciekawie zapowiada się również rekonstrukcja historyczna przygotowana przez orzyskie muzeum. W niedzielę (21 sierpnia) w Hali widowiskowo-sportowej odbędzie się I Przegląd Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej.

Szczegółowy program pikniku znajdziesz TutajPodczas oficjalnego otwarcia VI Pikniku Militarnego, Burmistrz Orzysza na wniosek Związku Żołnierzy Wojska Polskiego Koło w Orzyszu został wyróżniony złotym medalem.

Uchwałą prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Województwa Warmińsko-Mazurskiego na wniosek Wicestarosty Powiatu Piskiego oraz Burmistrza Orzysza złotym medalem został wyróżniony ppłk dypl. Jarosław Wyszecki - dowódca Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz w Bemowie Piskim oraz ppłk dypl. Robert Kamiński.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. strzał w stopę #2049598 | 94.42.*.* 20 sie 2016 10:14

  "Burmistrz Zbigniew Włodkowski podkreślał, że strategia rozwoju turystyki oparta na wojsku była "strzałem w dziesiątkę". A zakup Hotelu był strzałem co najmniej w stopę. Pierwsza próba sprzedaży nie powiodła się wiec obniżono cenę o 500 tysięcy złotych. 31 sierpnia drugi przetarg, ciekawe, czy znajdzie się nabywca za 1 milion 600 tysięcy złotych, gdy Gmina zapłaciła za niego około 954 tysiące złotych?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages