Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Paweł Neumann finalistą 43. Spotkań Zamkowych w Olsztynie

2016-06-13 08:28:12 (ost. akt: 2016-07-18 14:25:41)
Joanna Kamieniecka i Paweł Neumann

Joanna Kamieniecka i Paweł Neumann

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Paweł Neumann jako jeden z najlepszych w Polsce 12 wykonawców, został zaproszony do ścisłego finału konkursu.

Przesłuchania do finału odbyły się 11 czerwca w olsztyńskim CEiKU. 33 wykonawców, którzy zjechali się z różnych stron Polski przesłuchało Jury w składzie: Barbara Raduszkiewicz, Piotr Banaszek i Bogusław Żmijewski. Do finału zostało zaproszonych 12 wykonawców, którzy zaprezentują się podczas dwudniowego finału: 30 czerwca - 1 lipca w Amfiteatrze olsztyńskim z towarzyszeniem orkiestry.

Paweł Neumann wykonał w trakcie przesłuchań konkursowych dwie kompozycje autorstwa Joanny Kamienieckiej - akompaniatorki pt. "Piosenka anatomiczna" i "APO" i te same utwory zaprezentuje w finale.
To bezprecedensowe wydarzenie, ponieważ to pierwszy mieszkaniec gminy Orzysz, który zaszedł tak daleko w tym prestiżowym konkursie.

Spotkania Zamkowe "Śpiewajmy Poezję" to ogólnopolski konkurs piosenki literackiej odbywający się od lat na dziedzińcu zamkowym w Olsztynie.
Pojawiali się tam wybitni interpretatorzy, poeci, kompozytorzy i znawcy gatunku: Zygmunt Konieczny, Ewa Demarczyk, Elżbieta Adamiak, Hanna Banaszak, Agnieszka Osiecka, Przemysław Gintrowski, Jacek Kaczmarski, Kasprzycki, Magdalena Kumorek, Janusz Radek, czy Artur Żmijewski.

źródło: www.orzysz.pl

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages