Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Wcielili się w role znanych bohaterów

2016-04-28 13:46:26 (ost. akt: 2016-04-28 15:11:51)

Już po raz piąty w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Orzyszu odbyła się Galeria Żywych Obrazów. Tegoroczny projekt nosił tytuł „Zatrzymane w kadrze”. - W związku z Rokiem Promocji Czytelnictwa postanowiliśmy zainteresować młodzież literaturą poprzez inny rodzaj sztuki, a mianowicie film - mówią koordynatorzy szkolnego przedsięwzięcia.

Uczniowie prezentowali sceny zekranizowanych lektur. Wcielili się w bohaterów „Potopu” H.Sienkiewicza (Daniel Falęcki), „Pana Tadeusza” A. Mickiewicza( Sylwia Janczewska i Magda Kowalczuk), „Quo Vadis” H. Sienkiewicza (Natalia Kosiorek, Weronika Olszewska, Marta Wolanowska, Konrad Tyszka i Mateusz Cięszczyk) „Harrego Pottera” J.K. Rowling (Monika Chorąży i Paweł Neumann), „Romea i Julii” W. Szekspira (Julia Chełmińska i Mateusz Mikucki). Ponadto można było obejrzeć sceny z „Kopciuszka” (Klaudia Zielińska i Natalia Koszewska), „Królewny śnieżki” (Patrycja Filipkowska i Natalia Zakrzewska) i „Gorączki złota” ( Karolina Żwańko).

- Galeria cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Gościliśmy Wicestarostę Powiatu Piskiego p. Marka Wysockiego, Burmistrza Orzysza p. Zbigniewa Włodkowskiego, Dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Piszu p. Elżbietę Włodkowską, Z-cę Dyrektora PZEA SP p. Katarzynę Zdaniewicz-Siwik, Dyrektor ŚDS w Orzyszu p. Kamilę Sokołowską z pensjonariuszami, Dyrektor Klubu Garnizonowego w Orzyszu p. Małgorzatę Staszewską, Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Okartowie p. Jolantę Żuber wraz z nauczycielami i uczniami. Galerię obejrzeli również nauczyciele i uczniowie Gimnazjum w Orzyszu ( dziękujemy za słodkości) , Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Orzyszu, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dąbrówce i mieszkańcy naszego miasta - wymieniają opiekunki projektu Krystyna Ziółkowska oraz Magdalena Wysocka i dodają: - Dziękujemy za wszystkie ciepłe słowa skierowane pod adresem uczniów zaangażowanych w projekt. Mamy nadzieję, że zachęci on młodzież do częstszego sięgania po literaturę.

źródło: www.orzysz.plCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages