Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

To będzie zacięta rywalizacja. Przed nami V Bieg Tygrysa

2016-01-29 11:14:25 (ost. akt: 2016-01-29 13:02:20)

Autor zdjęcia: Archiwum MOSiR Orzysz

Już jutro (30 stycznia) odbędzie się w Orzyszu kolejna, piąta już edycja, jednego z najcięższych biegów terenowych w Polsce – Biegu Tygrysa, w tym roku po raz pierwszy organizowanego w zimowej scenerii. Jeszcze trudniejsza niż edycja letnia!

Bieg Tygrysa jest imprezą nawiązującą do istniejącej niegdyś w Orzyszu, budzącej powszechny respekt i strach, jednostki wojskowej 1370, potocznie zwanej „jednostką karną”. Ostatnia edycja biegu, która odbyła się 22 sierpnia już została okrzyknięta przez media najcięższym biegiem ekstremalnym w Polsce.

Tym razem organizatorzy, na czele z Gminą Orzysz, Polskim Systemem Walki Wręcz Haller i 15 Giżycką Brygadą Zmechanizowaną, przygotowali dla uczestników jeszcze więcej morderczych wyzwań. Uczestnicy pokonywać będą 30 kilometrową trasę usianą ponad 70 przeszkodami.

Tego dnia atrakcje czekają także na mieszkańców. Organizatorzy w Ogródku Jordanowskim przygotowali szereg atrakcji. Zmagania uczestników, w tym start, metę oraz część wymagających konkurencji, będzie można obserwować w trzech strefach, zlokalizowanych w okolicach Ogródka Jordanowskiego. Na młodych adeptów czeka tor małego tygrysa. Zarówno młodsi jak i nieco starsi widzowie będą mogli wziąć udział w konkursach tematycznych. Każdy będzie mógł skosztować tradycyjnej wojskowej grochówki, wypić ciepłą herbatę i ogrzać się przy ognisku. Sobota będzie także dniem otwartym Muzeum Wojska, Wojskowości i Ziemi Orzyskiej, którego zwiedzanie będzie bezpłatne.

Tak było rok temu podczas IV Biegu Tygrysa!


Bardzo ważna informacja dla osób, które z bliska chcą obserwować zmagania o miano Tygrysa. Załączona mapa przedstawia sektory specjalnie wydzielone z myślą o widzach. Żółta linia to trasa Biegu Tygrysa. Niebieskie pola symbolizują wydzielone miejsca, z których bezpiecznie dla zawodników możecie ich obserwować. Przypominamy widzom, że ze względu na warunki odbywania biegu na poligonie wojskowym, tylko w tych strefach mogą przebywać widzowie/obserwatorzy.
Na poligonie obowiązuje całkowity zakaz wstępu osób postronnych - mogą wejść tylko biegacze, obsługa i media z akredytacjami.

http://m.wm.pl/2016/01/orig/160128223613-289777.jpg

Harmonogram V Biegu Tygrysa:

godz. 8:00 - otwarcie V Biegu Tygrysa
godz. 8:15 - start do konkurencji małej beczki
godz. 8:20 - start do konkurencji dużej beczki
godz. 9:00-14:00 - konkursy, wojskowa grochówka, tor małego tygrysa
godz. 15:00 - dekoracja zawodników, zamknięcie imprezy


źródło: www.orzysz.pl

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages