Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Urząd pomoże dłużnikom odpracować zaległy czynsz

2016-01-21 13:28:38 (ost. akt: 2016-01-21 09:30:52)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum UM Orzysz

Temat długów nie należy do najwdzięczniejszych, jednak przemilczeć się go nie da. Jak się okazuje swoich dłużników ma także gmina Orzysz.

Z myślą o tych osobach Burmistrz Orzysza w dniu 25 czerwca 2015 roku, wydał zarządzenie nr 157/2015 w sprawie przyjęcia Programu pomocy w spłacie zadłużenia z tytułu korzystania z lokali mieszkalnych stanowiących własność Gminy Orzysz w formie świadczeń rzeczowych. Ma to pomóc dłużnikom oraz ograniczyć straty jakie ponosi miasto.

Wprowadzenie "Programu pomocy w spłacie zadłużenia z tytułu korzystania z lokali mieszkalnych stanowiących własność Gminy Orzysz w formie świadczeń rzeczowych", ma być szansą dla osób będących w trudnej sytuacji materialnej i życiowej. Z tego rozwiązania mogą skorzystać osoby, których zobowiązania przekraczają 500 złotych. Miasto chce w ten sposób ograniczyć straty, które stale ponosi w tytułu zaległości czynszowych.
Odpracowanie zadłużenia ma polegać na wykonywaniu drobnych prac porządkowych, remontowych, usługowych i innych. Zainteresowani powinni wypełnić i złożyć wniosek w biurze podawczym Urzędu Miasta (pok. nr 4) przy ul. Giżyckiej 15.

Dłużnicy z pomocy będą mogli skorzystać tylko jeden raz, tzn. osoba, która porzuci wykonywanie świadczenia rzeczowego lub osoba, która odpracuje zadłużenie objęte umową w całości – nie może ponownie ubiegać się o możliwość odpracowania długu. Odpracować będzie można tylko zaległości, bieżące opłaty muszą być regulowane w całej wysokości. W przypadku zwiększania się zadłużenia umowa może zostać rozwiązana.
Odpracowanie zadłużenia jest uzupełnieniem innych form pomocy, takich jak: możliwość rozłożenia długu na raty lub odroczenie terminu spłaty zadłużenia.
Wszelkie informacje dotyczące Programu i jego realizacji otrzymać można także bezpośrednio w Wydziale Dochodów i Windykacji Urzędu Miejskiego w Orzyszu pokój nr 28.

źródło:
www.orzysz.pl


Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages