Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Minister Tomasz Siemoniak na ćwiczeniach wojskowych DRAGON-15

2015-10-19 18:08:11 (ost. akt: 2015-10-19 20:29:46)

Autor zdjęcia: Beata Smaka

Wicepremier i szef MON Tomasz Siemoniak spotkał się dziś (19 października) z żołnierzami, którzy biorą udział w największym tegorocznym ćwiczeniu Wojska Polskiego – DRAGON-15. Działania prowadzone są na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych „Orzysz” w Bemowie Piskim.

Podczas wizyty minister obrony narodowej zaznaczył, że tak duże ćwiczenia są zasługą nowej strategii NATO: — Sojusz Północnoatlantycki ćwiczy bardzo intensywnie. Nie przypadkiem spotykamy się dzisiaj tutaj, na poligonie w Orzyszu. Tego samego dnia rozpoczynają się największe od wielu lat ćwiczenia Sojuszu Trident Juncture-15, w których będzie uczestniczyło 36 tys. żołnierzy, w tym 600 żołnierzy z Polski . Ta strategia przyniosła nam w roku 2013, pierwsze po latach, duże ćwiczenie SteadFast Jazz, które odbyło się w Polsce. Teraz na dwóch końcach Europy - w Orzyszu i na poligonach Hiszpanii, Portugalii i Włoch pokazujemy, że NATO jest gotowe do działania, że sojusznicy potrafią się mobilizować i ćwiczyć różne scenariusze tak, aby art. 5 i inne dokumenty wiążące nas w Sojuszu miały także to realne wsparcie.

Przypomnijmy, na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych „Orzysz” w Bemowie Piskim wraz z żołnierzami z Polski ćwiczą Niemcy, Brytyjczycy, Amerykanie i Kanadyjczycy. Wicepremier Tomasz Siemoniak podkreślał jak ważny jest europejski wymiar tego przedsięwzięcia: — Cieszę się, że na naszym poligonie są sojusznicy z Niemiec i Wielkiej Brytanii. To podkreśla europejski wymiar Sojuszu. Uważam, że dla nas jest to szczególnie cenne. Mamy bardzo bliską współpracę z partnerami niemieckimi. Wspomnę tu o Korpusie Północno- Wschodnim w Szczecinie, ale i o niedawnej decyzji w sprawie wzajemnego podporządkowania niemieckich i polskich batalionów. Jestem również zadowolony z tego, że obok sojuszników amerykańskich są Brytyjczycy. Są oni bardzo aktywni. Ćwiczą w Drawsku i w Orzyszu. To jest bardzo istotne. Bo nie chodzi o to, żeby mieć tylko dobrze wyćwiczone wojsko - wspólnie i sojuszniczo. Ale też o realizację decyzji NATO o ciągłej rotacyjnej obecności sił sojuszniczych (...). Dla nas to pierwszy krok do trwałego wzmocnienia wschodniej Europy.

Wielkie manewry pod kryptonimem „Dragon 15 ”potrwają do 23 października.

Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (12) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Stasz #1838940 | 85.202.*.* 19 paź 2015 22:24

  Siemoniak i koło niego cała armia WP zdolna do walki ,chcą śmiechem rozbić ruskich sołdatów,dobrze ,ze w niedziele takie typy pójdą w niebyt i pojawi się ktoś kto ruzumie co to jest obrona kraju.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. kukiz #1838723 | 31.61.*.* 19 paź 2015 18:58

   Zapraszam na głosowanie w niedziele,pokazemy pajacom kto ma rzadzic

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (6)

   1. gey #1838690 | 195.136.*.* 19 paź 2015 18:34

    Boże jak on wygląda (siemoniok)

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages