środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Walka o tytuł najlepszego wędkarza dobiegła końca

2015-10-12 18:00:00 (ost. akt: 2015-10-12 16:00:43)

Autor zdjęcia: Archiwum MOSiR Orzysz

Zaledwie cztery wymiarowe szczupaki padły łupem wędkarzy uczestniczących w Jesiennych Spinningowych Zawodach Wędkarskich, które w niedzielę (11 października) rozegrane zostały na jeziorze Orzysz. Zmagania te były zarazem ostatnimi w czteroetapowym cyklu III Wędkarskiego Grand Prix Orzysza.

W niedzielnych zawodach punktowało zaledwie sześciu z siedemnasty rywalizujących wędkarzy. Niektórzy tłumaczyli to mroźną pogodą, inni po prostu brakiem szczęścia, jeszcze inni tym, że w jeziorze dużego szczupaka po prostu brakuje.

Szczęśliwcem, który z wody wyciągnął tego największego, 53 centymetrowego drapieżnika, był Michał Bałdyga. Pozwoliło mu to jednak na zajęcie „tylko” drugiego miejsca. Najlepszy okazał się Jacek Trzcinka, który do 50-centymetrowego szczupaka dołożył sporych rozmiarów okonia. Na najniższym stopniu podium stanął natomiast Marek Kapelański, ze szczupakiem mierzącym 52 centymetry. Tym samym najlepszymi specjalistami od połowu szczupaków na orzyskim jeziorze okazali się wędkarze pochodzący z Pisza.

Wśród miejscowych zawodników najlepszy okazał się Maciej Filipowicz, który do mierzenia przedłożył cztery okonie. Był on jedynym orzyszaninem, który punktował w zawodach. Pozostali nie mieli okazji by wyciągnąć z wody wymiarowego szczupaka bądź okonia.

Zawody spinningowe były ostatnimi w czteroetapowym cyklu III Wędkarskiego Grand Prix Orzysza. Niewiele jednak wniosły do końcowej klasyfikacji. Stratę do liderującego przed zawodami Grzegorza Biernata zmniejszyli nieznacznie drugi Adrian Nowicki i trzeci w „generalce” Sławomir Urban, lecz nie byli w stanie przeskoczyć dotychczasowego lidera. W efekcie po najcenniejszy puchar sięgnął Grzegorz Biernat, który otrzymał także voucher na zakupy w kwocie 300 zł.

Puchary i vouchery wygrali także trzej najlepsi wędkarze niedzielnych zawodów. Zwycięzca uzyskał bon o wartości 140 zł. ufundowany przez Koło PZW w Orzyszu. Bon na 100 zł. za zajęcie drugiego miejsca przekazał sklep Wodnik w Orzyszu. Trzeci wędkarz niedzielnych zawodów otrzymał nagrodę o wartości 60 zł. sponsorem, której było Koło PZW w Orzyszu. Sponsorom serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie.

MOSiR Orzysz

Klasyfikacja końcowa Jesiennych Spinningowych Zawodów Wędkarskich:

1. Jacek Trzcinka (Pisz) – 700 pkt.
2. Michał Bałdyga (Pisz) – 650 pkt.
3. Marek Kapelański (Pisz) – 600 pkt.
4. Sławomir Urban (Pisz) - 500 pkt.
5. Maciej Filipowicz (Orzysz) – 320 pkt.
6. Adrian Nowicki (Giżycko) – 70 pkt.
7. Paweł Oszmian (Orzysz), Cezary Zyskowski (Pisz), Grzegorz Biernat (Pisz), Krzysztof Rogiński (Pisz), Kamil Jary (Orzysz), Piotr Stasiak (Bemowo Piskie), Michał Sobczak (Orzysz), Marcin Filipowicz (Orzysz), Krzysztof Bańkowski (Orzysz), Michał Makarewicz (Orzysz), Tomasz Szabłowski (Orzysz)

Klasyfikacja generalna III Wędkarskiego Grand Prix Orzysza:

245 pkt. - Grzegorz Biernat (Pisz)
210 pkt. - Adrian Nowicki (Giżycko)
165 pkt. - Sławomir Urban (Pisz)
150 pkt. - Michał Bałdyda (Pisz), Marek Kapelański (Pisz)
135 pkt. - Maciej Filipowicz (Orzysz)
105 pkt. - Michał Makarewicz (Orzysz)
100 pkt. - Jacek Trzcinka (Pisz)
95 pkt. - Krzysztof Bańkowski (Orzysz)
85 pkt. - Kamil Jary (Orzysz)
80 pkt. - Paweł Oszmian (Orzysz)
65 pkt. - Piotr Stasiak (Bemowo Piskie)
45 pkt. - Jakub Kozicki (Białystok)
35 pkt. - Marcin Filipowicz (Orzysz)
30 pkt. - Tomasz Zezula (Orzysz), Dariusz Klimaszewski (Orzysz), Cezary Zyskowski (Pisz)
15 pkt. - Waldemar Rogiński (Pisz)
5 pkt. - Andrzej Kruszewski (Ełk), Mariusz Parzych (Ełk), Maciej Ziółkowski (Orzysz), Michał Pogorzelski (Orzysz), Paweł Kubrowski (Orzysz), Przemysław Cyran (Orzysz), Piotr Boruszak (Ełk), Maksymilian Magreta (Ełk), Jarosław Drążek (Orzysz), Adam Zaremba (Orzysz), Krzysztof Rogiński (Pisz), Michał Sobczak (Orzysz), Tomasz Szabłowski (Orzysz)

Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Co robił poseł? #1834057 | 94.42.*.* 12 paź 2015 18:09

    Taki jeden Burmistrz przez wiele lat był posłem. Jako poseł miał dużo większe możliwości niż szeregowy obywatel. Czy ma ktoś wiedzę, czy były już poseł choć podjął próbę zainicjowania zmiany prawa w zakresie gospodarki wodnej? Tak aby komunikat z zawodów nie zaczynał sie od : "Zaledwie cztery wymiarowe szczupaki padły łupem wędkarzy uczestniczących w Jesiennych Spinningowych Zawodach Wędkarskich," ja o takich działaniach byłego posła nie słyszałem.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages