Sobota, 26 maja 2018. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Akcja ratownicza poza granicami kraju, służby w pełnej gotowości

2015-10-01 15:34:28 (ost. akt: 2015-10-01 15:34:49)

Autor zdjęcia: Mat. Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej

Gdyby nagle wybuchł pożar poza granicami naszego kraju i do akcji miałyby ruszyć jednostki ratownicze, wszystko musi działać jak w zegarku. Dlatego w Orzyszu przebieg odprawy granicznej i gotowość do działania w wymiarze międzynarodowym ćwiczyli strażacy z Polski oraz z Obwodu Kaliningradzkiego Federacji Rosyjskiej, służba celna i pomoc medyczna Polskiego Czerwonego Krzyża.

Zadaniem funkcjonariuszy Straży Granicznej podczas środowych (30.09) międzynarodowych ćwiczeń ratowniczo-gaśniczych było zaaranżowanie odprawy granicznej pojazdów oraz osób uczestniczących w akcji ratowniczej prowadzonej poza granicami kraju. Ćwiczenia odbyły się na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Orzyszu. W działaniach brały udział jednostki Straży Pożarnej z województwa warmińsko-mazurskiego, małopolskiego i podlaskiego, jednostka gaśnicza z Obwodu Kaliningradzkiego Federacji Rosyjskiej, Służba Celna oraz pomoc medyczna Polskiego Czerwonego Krzyża.

Ćwiczenia są częścią Międzynarodowego Modułu GFFFV Olsztyn oraz unijnego Mechanizmu Ochrony Ludności, wykorzystywanego do gaszenia pożarów lasów z ziemi przy użyciu pojazdów.

Głównym założeniem ćwiczeń było wypracowanie szczegółowych zasad i procedur, które usprawnią osiągnięcie wymaganej gotowości podczas niespodziewanych, międzynarodowych akcji, połączonych ze sprawdzeniem mobilności i wyszkolenia służb współdziałających.Źródło: WMOSG w Olsztynie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Daruniek Buniek #1826651 | 5.79.*.* 1 paź 2015 19:14

  ospwl jest w choroszczy

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ja #1826614 | 80.48.*.* 1 paź 2015 18:19

  Panie redaktorze OSPWL nie jest w Orzyszu!!!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages