Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Podaruj muzeum eksponat

2015-09-17 14:00:00 (ost. akt: 2015-09-17 12:17:52)

Autor zdjęcia: Archiwum UM w Orzyszu

Muzeum Wojska, Wojskowości i Ziemi Orzyskiej rozpoczyna swoją działalność i poszukuje eksponatów, dokumentujących historię miasta i obecność wojska w Orzyszu.

Orzysz jest miastem z bogatymi tradycjami wojskowymi i od roku 1753, kiedy to powstaje garnizon wojskowy , kojarzone jest i utożsamiane z wojskiem. Mając na uwadze szczególne znaczenie wojska i wojskowości dla naszego miasta, ważnym stało się utworzenie miejsca, w którym bogata przeszłość historyczna zostanie zachowana od zapomnienia. Strategię turystyczną naszej gminy opieramy na jej wojskowej tożsamości. Dowódca 15 Brygady Zmechanizowanej w Giżycku płk Jan Rydz określił Orzysz mianem „wojskowej stolicy Polski”. Muzeum Wojska, Wojskowości i Ziemi Orzyskiej doskonale wpisuje się w tę koncepcję i jest istotnym elementem zachęcającym turystów do zatrzymania się w naszej małej ojczyźnie.

Gorąco zachęcamy Państwa do współtworzenia nowo powstałego muzeum, poprzez przekazanie w formie daru dla muzeum lub depozytu pamiątek o znaczeniu historycznym, związanych z wojskiem i Ziemią Orzyską. Oferty przekazania darów można zgłaszać osobiście w siedzibie Muzeum przy ul. Giżyckiej 9 w Orzyszu (zielony domek), codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00. W razie pytań zapraszamy do kontaktu mailowego na adres: muzeumwojska@orzysz.pl.

źródło:
www.orzysz.pl


Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Prorok_ #1816660 | 94.42.*.* 17 wrz 2015 14:51

    Czegoś tu nie rozumiem. Muzeum moim zdaniem powinno powstać wtedy, gdy powszechnie wiadomym jest o pamiątkach, które niszczeją, bo nie są przechowywane w odpowiednich warunkach. Wtedy powstanie muzeum ma sens. Ale w tym przypadku mamy powstające muzeum a nie mamy eksponatów. Stwarza to wrażenie jakby nowa władza tworzyła muzeum dla etatów. Bo to i zaraz powstanie wysokopłatny etat kierownika itp...

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages