Dobra forma Znicza i Śniardw

2015-07-21 15:00:00(ost. akt: 2015-07-21 15:54:07)

Autor zdjęcia: Archiwum Śniardw Orzysz

Są powody do radości, ale nie brakuje też zmartwień — takie wnioski można wysunąć z pierwszych sparingów naszych ligowców. Na kilkanaście dni przed inauguracją sezonu zwyżkę formy zasygnalizowali Znicz Biała Piska i Śniardwy Orzysz. Zawiódł jedynie Mazur Pisz.
Podopieczni Ireneusza Piwko ograli na wyjeździe Wigry II Suwałki 3:1. Do przerwy czerwono-zieloni prowadzili, po golu Michała Świderskiego, 1:0. Tuż po zmianie stron wyrównał Damian Sobolewski. To był jednak „łabędzi śpiew” gości. Zimny prysznic zmobilizował gości do bardziej zdecydowanych ataków. Na ich efekty trzeba było poczekać do 72 minuty. Wtedy golkiper rywali nie obronił strzału Daniela Świderskiego. Chwilę później wynik ustalił Konrad Radzikowski. W wyjściowych składzie Znicza wybiegło czterech nowych piłkarzy. W obronie zagrali Łukasz Tercjak i Robert Cychol (obaj w poprzednim sezonie bronili barw Narwi Ostrołęka). W linii pomocy wystąpił były gracz Wigier - Daniel Michałowski, a w ataku zaprezentował się Tomasz Tuttas. Na postawę swoich podopiecznych nie może narzekać nowy szkoleniowiec Śniardw - Janusz Limberger. Wystarczyło kilka treningów i obóz dochodzeniowy, aby drużyna pokazała drzemiący w niej potencjał. Szczególnie widać go w ofensywie, o czym przekonała się w miniony weekend Granica Kętrzyn. Beniaminek III ligi przegrał u siebie z mistrzem V ligi aż 1:7. Aż cztery z siedmiu goli dla zielono-niebieskich były dziełem Pawła Dymińskiego. Poza nim na listę strzelców wpisali się Bartosz Tomaszewski, Piotr Talaga i Piotr Kowalczyk. Wśród osiemnastu piłkarzy, którzy zagrali w barwach Śniardw, znalazł się jeden zawodnik testowany. Poniżej oczekiwań spisali się piłkarze Mazura Pisz, którzy przegrali w Kadzidle ze zwycięzcą ciechanowsko-ostrołęckiej B-klasy - Kurpikiem 0:6. Trzecia drużyna V ligi pojechała na mecz w rezerwowym składzie, bez kilku kluczowych graczy. Zabrakło też trenera Adama Ożarowskiego, który przebywał na urlopie. Od poniedziałku szkoleniowiec ponownie prowadzi treningi Mazura. Nie wiadomo czy w jego barwach nadal będą występować Paweł Wasiulewski i Łukasz Świderski. Pierwszy z zawodników ma propozycję gry w KS Śniadowo, drugi myśli o zakończeniu kariery.

!!!!!RAMKA!!!!

Granica Kętrzyn – Śniardwy Orzysz 1:7 (Awtuch — 4 Dymiński, B. Tomaszewski, Talaga, Kowalczyk)

Śniardwy: Kleczkowski — Laszkowski, Maniurski, Kropiewnicki, Kolator, Rubin, Talaga, Sidorowicz, Kowalczyk, B. Tomaszewski, Dymiński, Sz. Rzodkiewicz, B. Kubrowski, Szymanowski, Marcinkiewicz, Duchnowski, F. Tomaszewski, zawodnik testowany

Wigry II Suwałki — Znicz Biała Piska 1:3 (Sobolewski — M. Świderski, D. Świderski, K. Radzikowski)

Znicz: Masłowski — Tercjak, Ekstowicz, Lipowski, Cychol — M. Świderski, Falkowski, Michałowski, Kierznowski — D. Świderski, Tuttas.

Grali również: A. Radzikowski, Niecikowski, Lutrzykowski, Czajkowski, Giza, Melka, Janik, Adamiec, K. Radzikowski

Kurpik Kadzidło — Mazur Pisz 6:0 WYNIKI SPOTKAŃ SPARINGOWYCH:

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. [url=mailto:i.hrywna@gazetaolsztynska.pl] Pomogę: Igor Hrywna/url]