Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Nie wchodź na teren poligonu!

2015-06-26 12:00:00 (ost. akt: 2015-06-26 13:33:05)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Od środy (1 lipca) do 31 lipca na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Orzyszu będą odbywały się strzelania amunicją bojową. Ćwiczenia stanowią duże zagrożenie życia i zdrowia dla osób, które zlekceważą zakaz wstępu na poligon.

Strzelania odbywać się będą codziennie w godzinach od 15.00 do 20.00, strzelania nocne: wtorek i czwartek w godzinach od 22.00 do 2.00.

Powyższe strzelania stanowią duże zagrożenie życia i zdrowia dla osób, które zlekceważą zakaz wstępu na teren wojskowy – poligon.

Lekceważenie zakazów wstępu na obiekty poligonowe, zbieranie metalowych części zużytego uzbrojenia, podnoszenie i zabawa nieznanymi przedmiotami, to główna przyczyna tragicznych zdarzeń z udziałem ludności cywilnej zamieszkującej w sąsiedztwie obiektów wojskowych. Zawsze istnieje możliwość znalezienia niewybuchów i niewypałów, a ich zbieranie, podnoszenie, czy nawet dotykanie może zakończyć się śmiercią lub kalectwem.

Nadmieniam, że w ostatnich miesiącach nasiliły się przypadki wtargnięcia ludności cywilnej na teren poligonu w trakcie strzelań celem zbierania złomu. Korzyści z w/w procederu mogą być niewspółmierne do podniesionych konsekwencji prawnych, a w szczególności utraty zdrowia, a nawet życia.

Ponadto przypominam, że teren poligonu oznaczony tablicami informacyjnymi jest terenem zamkniętym dla ludności cywilnej, szczególnie niebezpiecznym, gdzie występuje duże zagrożenie zdrowia i życia. Dodatkowo w rejonach obiektów szkoleniowych znajdują się maszty ostrzegawcze z czerwoną flagą – w dzień i czerwonym światłem – w nocy, które to sygnały oznaczają „ostre strzelanie". Osoby, które zostaną zatrzymane na terenie poligonu będą podlegać karze grzywny.

mjr Artur Żuber
Dowódca Garnizonu Orzysz

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. [url=mailto:i.hrywna@gazetaolsztynska.pl] Pomogę: Igor Hrywna/url]
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Szantoni #1763846 | 178.16.*.* 27 cze 2015 09:48

    Jak byłem w Armii 1987 to pilnowałem drzwi do lasu w Orzyszu. Zawieźli nas o 4 rano dali bochenek chleba i 2 konserwy a zabrali 23 bo wtedy sobie kadra o nas przypomniała a to była zima . Miejscowym ja zwracaliśmy uwagę to się brechali na zakazy

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages